2010 Gegužės 27

Reitingas

Vilnius aplenkė Taliną ir Rygą didmiesčių reitinge

veidas.lt

Vilnius aplenkė Taliną ir Rygą geriausių pagal gyvenimo kokybę pasaulio miestų reitinge. Didmiesčių reitinge, kurį kasmet skelbia įtakinga JAV konsultacijų įmonė “Mercer”, Vilniui atiteko 79 vieta. Talinas užėmė 89 vietą, o Rygai atiteko 91 vieta.

Geriausiu pasaulio miestu pagal gyvenimo kokybę antrus metus iš eilės pripažinta Viena. Antrą vietą didmiesčių reitinge užėmė Ciurichas, o trečioje vietoje atsidūrė Ženeva. Į penketuką taip pat pateko Vankuveris ir Oklendas.

Vertinant miestus, atsižvelgta į tokius veiksnius kaip nusikalstamumo lygis, politinis stabilumas, ligoninių skaičius ir medicininės pagalbos kokybė, transporto sistemos patogumas, kavinių ir restoranų gausa, vietų poilsiui buvimas, klimato sąlygos, asmeninės laisvės lygis ir kiti veiksniai – iš viso 39 kriterijai.

Septynias pirmojo dešimtuko eilutes šiemet užima Europos miestai.

Šeštoje reitingo vietoje šiemet yra Diuseldorfas, o Frankfurtas ir Miunchenas dalijasi septinta ir aštunta vietomis. Devintoje vietoje yra Bernas, o dešimtoje – Sidnėjus.

“Mercer” skelbia šį reitingą nuo 2007 metų. Atskaitos tašku laikomas Niujorkas, kuriam kasmet skiriamas 100 punktų gyvenimo lygis ir su kuriuo lyginami gyvenimo lygio rodikliai kituose miestuose. Niujorkui šių metų reitinge atiteko tik 49 vieta.

Pasak reitingo autorių, jis turėtų padėti didelių tarptautinių įmonių vadovams įvertinti darbuotojų darbo sąlygas, tinkamai pasirinkti darbuotojus ir jų darbo užmokesčio lygį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...