2011 Gegužės 01

Azija

Tailandas ir Kambodža sulaužė paliaubas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tarp Tailando ir Kambodžos šeštadienį, nepaisant paliaubų sutarties, vėl vyko susišaudymas netoli ginčijamos šventyklos, rašo “RIA Novosti”, remdamasi vietos žiniasklaidos pranešimais.

Šimtą metų skaičiuojantis dviejų šalių konfliktas dėl kelių XI amžiaus šventyklų vėl buvo pakurstytas praėjusiais metais, o penktadienį stipriai įsiliepsnojo. “Apie 4 val. ryto (šeštadienį) Ta Krabei šventykloje kovos vėl prasidėjo, Tailando kariai pradėjo atakuoti pirmieji”, – vietinei naujienų agentūrai iš mūšio lauko pranešė Kambodžos pulkininkas Susas Sotėja (Suos Sothea).

“Tailando kariai prieš mūsiškius panaudojo šaulių ir raketinius ginklus bei artileriją. Gindami savo teritoriją, mes taip pat atidengėme ugnį, bet kol kas nenaudojome sunkiosios artilerijos”, – sakė S. Sotėja.

Valdžios teigimu, per susirėmimus žuvo mažiausiai šeši Tailando kariai ir vienas civilis.

Iš dviejų pasienyje esančių Surino ir Buri Ramo provincijų Tailande buvo evakuoti daugiau nei 48 tūkst. vietos gyventojų. Demarkacinė linija tarp Kambodžos ir Tailando niekada nebuvo detaliai nužymėta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...