2011 Gegužės 16

Svarbu, kad išlaikytų ryšius su Lietuva

veidas.lt

Scanpix

Lietuvai svarbu išlaikyti ryšius su emigrantais, kad jie ateityje rastų galimybių grįžti, sako premjeras Andrius Kubilius.

Ministras pirmininkas pripažino, kad jam kelia susirūpinimą pirmadienį paskelbti preliminarūs gyventojų surašymo rezultatai, kurie parodė, kad dėl emigracijos ir neigiamų demografinių tendencijų Lietuvos gyventojų skaičius per 10 metų sumažėjo daugiau nei 400 tūkstančių.

“Mums ypatingai svarbu, kad tie, kurie išvykę iš Lietuvos, o jų nemaži skaičiai, išlaikytų ryšį su Lietuva ir matytų galimybes grįžti į Lietuvą. Patvirtina Globalios Lietuvos strategija tai ir numato ir jos įgyvendinimas tampa dar aktualesnis”, – žurnalistams Vyriausybėje sakė A. Kubilius.

Premjeras atkreipė dėmesį, kad gyventojų skaičius mažėja ne tik dėl emigracijos, bet ir dėl mažo gimstamumo.

Pasak A. Kubiliaus, Lietuvai pavyzdys galėtų būti Airija, kuri devintajame dešimtmetyje modernizavo ekonomiką ir tai padėjo jai susigrąžinti išvykusius gyventojus.

Statistikos departamentas pirmadienį paskelbė, kad, pirminiais duomenimis, šių metų kovo 1 dieną Lietuvoje buvo 3 mln. 54 tūkst. nuolatinių gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...