2011 Gegužės 12

A. Kubilius gyventojų surašymo duomenų nekomentuoja

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius nekomentuoja dar ne galutinių Lietuvos gyventojų surašymo duomenų, tačiau pripažįsta, kad neigiamą įtaką demografinei statistikai daro mažas gimstamumas ir emigracija.
“Vakar mačiau Statistikos departamento pranešimą, kad reikia laukti gegužės 16 dienos, kai jie oficialiai paskelbs preliminarius duomenis, o dabar svarstyti kažką, kas nėra dar paskelbta, kažin, ar yra labai vertinga. Mes Vyriausybėje pradėsime diskutuoti tada, kai gausime bent šiek tiek labiau pagrįstus oficialesnius duomenis”, – ketvirtadienį “Žinių radijuje” kalbėjo A. Kubilius.

Pasiteiravus, ar nemano, jog Lietuva yra nykstanti šalis, Ministras Pirmininkas teigė, kad yra nerimą keliančių reiškinių – didelė emigracija, mažas gimstamumas.

“Nėra labai paprastų ir lengvų priemonių, kaip galima tokias ilgalaikes problemas spręsti, bet jas reikia spręsti, todėl daugelis darbų – ir Lietuvos ekonomikos ilgalaikės perspektyvos stiprinimas, modernios, konkurencingos ekonomikos kūrimas, socialinė, pensijų sistemos pertvarka, nukreipta į ilgalaikę ateitį ir ilgalaikį saugumą, yra tie darbai, kurie būtini norint pasiekti, kad tokia statistika mūsų negąsdintų”, – sakė Premjeras.

ELTA primena, kad pirmieji išankstiniai gyventojų surašymo duomenys bus skelbiami gegužės 16 dieną.

Trečiadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino nesibaiminti dėl kol kas dar ne galutinių Lietuvos gyventojų skaičiaus duomenų.

“Negąsdinkite nei savęs, nei kitų. Pirmiausia, kiek žinau, mes dar tiksliai nežinome duomenų. Labai tikiuosi, kad dar mūsų daugiau nei 3 mln. Turime gi dainą “Trys milijonai”, tiek turime turėti”, – dėstė D. Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...