2010 Spalio 12

Gyventojų surašymas

Statistikos departamentas ruošiasi gyventojų surašymui

veidas.lt

Statistikos departamentas apibendrino šių metų kovo–balandžio mėn. vykusio bandomojo gyventojų ir būstų surašymo rezultatus, kurie padės pasirengti 2011 m. vyksiančiam visuotiniam gyventojų surašymui.

Atrinktose Vilniaus miesto, Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybių teritorijose buvo surašyti 4579 gyventojai ir 3459 būstai. Gyventojams buvo pateikti klausimai apie asmenį, namų ūkį, būstą. Vienas gyventojas, atsakydamas į surašinėtojo pateiktus klausimus, vidutiniškai sugaišo apie pusvalandį. Dalies gyventojų surašinėtojai nerado apsilankę kelis kartus, kiti buvo pakeitę gyvenamąją vietą. Kai kurie žmonės nenorėjo atsakyti į visus pateiktus klausimus.

Per bandomąjį surašymą buvo išbandyta elektroninio surašymo sistema. Atrinktų teritorijų gyventojai galėjo internetu patys užpildyti savo ir kitų šeimos narių elektroninius surašymo lapus. Šiuo metu Statistikos departamento specialistai tobulina e. surašymo technologiją, siekdami, kad e. surašymo lapą būtų galima kuo lengviau ir paprasčiau užpildyti. Tikimasi, kad dauguma gyventojų 2011 m. pasirinks e. surašymo būdą.

2011 m. visuotinis gyventojų ir būstų surašymas patikslins gyventojų skaičių, atskleis realios Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą. Surašymo metu taip pat bus užfiksuoti duomenys, kurių nėra valstybės registruose – gyventojų sudėties pagal kalbų mokėjimą, profesiją, išsilavinimą ir kt.

Pagal pasaulinę praktiką, gyventojų surašymai vyksta kas dešimt metų. 2011 m. gyventojų surašymai bus atliekami visose ES valstybėse bei daugelyje kitų pasaulio šalių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...