2011 Kovo 22

Gyventojų surašymas

Lietuviai ištroškę elektroninių paslaugų

veidas.lt

Elektroniniu būdu susirašė daugiau kaip milijonas Lietuvos gyventojų – tai skaičius, gerokai pranokęs surašymo organizatorių lūkesčius ir liudijantis, kad lietuviai labai noriai naudojasi elektroninėmis valdžios paslaugomis.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, žvelgdamas į surašymo internetu rezultatus daro išvadą, kad lietuviai, ko gero, taip pat noriai dalyvautų ir rinkimuose, jei jiems būtų sudarytos galimybės juose balsuoti internetu – juk elektroniniu būdu susirašė daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių. Priminsime, kad savivaldybių tarybų rinkimuose prieš mėnesį dalyvavo tik kiek daugiau nei 44 proc. Lietuvos rinkėjų.

Taip pat norime priminti ministrui R.Palaičiui bei kitiems jo kolegoms Seime ir Vyriaisybėje, kad elektroninio balsavimo projektą stabdo ne kas kitas, o patys politikai – ši iniciatyva nebuvo iki balsadėžių prileista nei praėjusios, nei šios kadencijos Seime.

Ne paslaptis, kad nepaisant didelių investicijų į interneto greitį, Lietuva vis dar gerokai atsilieka nuo ES vidurkio pagal viešųjų paslaugų perkėlimo į elektroninę erdvę lygį. Eurostato duomenimis, 2009 m. Lietuva į elektroninę erdvę tebuvo perkėlusi 60 porc. savo pagrindinių viešųjų ir administracinių paslaugų (tokių kaip pajamų, turto deklaravimas, laisvų darbo vietų paieška, asmens dokumentų išdavimas), o ES vidurkis šioje srityje siekia 74 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. vdnet nusipirko cgates vdnet nusipirko cgates rašo:

    Pasirodo, kad visai neseniai VDNET nusipirko Cgates, apie tai perskaičiau visai netyčia naršydamas internete, dar daugiau, paaiškėjo, kad sandoris įvyko praeitais metais. Bet deja, vartotojai informuoti nebuvo. Sužinojau, kad paslaugų kainos nesikeis ir viskas liks kaip buvę. Bet ar tikrai? Ar galima pasitikėti bendrovėmis, kurios sudaro įvairius sandorius, bet „pamiršta“ informuoti vartotojus. O iš tikrųjų kam pranešti, tokius dalykus. Juk ir taip viskas nuspręsta, o vartotojas tegu ir toliau tyliai apmoka sąskaitas. Štai taip, C gates labai „gerbia“ savo klientus. Daugiau nėra ko pridurti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...