2011 Kovo 30

Libija

Galingosios šalys siūlo apginkluoti režimo pajėgų spaudžiamus Libijos sukilėlius

veidas.lt

Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) pajėgos trečiadienį vėl nustūmė toliau į rytus sukilėlius, atrėmusios jų puolimą prie strategiškai svarbaus Sirto miesto, o galingosios šalys iškėlė pasiūlymą apginkluoti prastai apmokytus ir koordinuotus opozicijos kovotojus.

Korespondentai pranešė, kad M.Kadhafi pajėgos, palaikomos artilerijos ugnies, artėja prie Ras al Unufo uostamiesčio, kuriame yra didelė naftos perdirbimo įmonė. Šis miestas yra už 370 kilometrų į vakarus nuo sukilėlių pagrindinės tvirtovės Bengazio.

M.Kadhafi gimtasis miestas Bengazis, kurį mėgino užimti kovotojai, yra už 230 kilometrų į vakarus nuo Ras al Unufo.

Antradienį M.Kadhafi režimą siekiantys nuversti sukilėliai buvo priartėję per 100 kilometrų nuo Sirto, tačiau susidūrė su įnirtingu šalies lyderio šalininkų pasipriešinimu.

Apšaudyti artilerijos kovotojai skubiai atsitraukė. Daugelis jų spruko pikapais, niekais paversdami pažangą, kurią opozicijos pajėgos pasiekė nuo kovo 19 dienos, kai Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir JAV vadovaujama koalicija pradėjo karinius smūgius Libijoje pagal Jungtinių Tautų (JT) suteiktą mandatą.

“Savo kulkosvaidžiais negalime apsiginti nuo pabūklų ugnies”, – sukilėlių kovotojas Ramadanas Berki (Ramadanas Berkis) sakė Bin Džavado miestelyje, prieš atsitraukiant į dar toliau rytuose esantį Ras al Unufą.

“Turėjome labai greitai atsitraukti. Buvo labai pavojinga. Tačiau jeigu grįžtų Prancūzijos lėktuvai, šį vakarą jau būtume Sirte, o po trijų dienų – Tripolyje”, – jis aiškino naujienų agentūrai AFP.

“Pasakykite Sarkozy ir Cameronui, kad mums reikia pagalbos; kad be jų aviacijos smūgių Kadhafi vėl mus žudys. Turime tik porą raketų, tačiau to nepakanka”, – pridūrė R.Berki, turėdamas omenyje Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ir Didžiosios Britanijos premjerą Davidą Cameroną (Deividą Kameroną).

Sukilėlių Laikinosios Nacionalinės Tarybos atstovas Mustafa Ghuriani (Mustafa Gurianis) sakė žurnalistams, jog “būtų naivu galvoti, kad mes nesiginkluojame”, siekiant pagal karinę galią susilyginti su M.Kadhafi ištikimomis pajėgomis.

Tačiau jis atsisakė patvirtinti arba paneigti, kad Prancūzija arba Jungtinės Valstijos siūlo aprūpinti sukilėliais ginklais. M.Ghuriani tik nurodė, kad sukilėlius remia “draugiškos šalys”, kurių jis neįvardijo.

Antradienio vakarą Libijos sostinėje Tripolyje garsūs sprogimai griaudėjo netoli budriai saugomos M.Kadafi rezidencijos ir karinių taikinių rytiniame priemiestyje Tadžuroje, nurodė vienas AFP korespondentas.

Tadžura, kurioje įsikūrusios kelios karinės stovyklos, koalicijos aviacijos buvo bombarduojama beveik kiekvieną naktį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...