2011 Gegužės 02

Japonija

Sumažėjo automobilių pardavimai

veidas.lt

BFL

Lengvųjų ir krovininių automobilių, taip pat autobusų pardavimai Japonijoje balandį, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, dėl kovo mėnesį šalį supurčiusio žemės drebėjimo sumažėjo 51 procentu. Apie tai pirmadienį pranešė Japonijos automobilių gamybos kompanijų asociacija.

Balandį kompanijos “Toyota” produkcijos pardavimai vidaus rinkoje sumažėjo 69 proc., “Nissan” – 37,2 proc., o “Honda” – 48,5 procento. Kovą bendrieji Japonijoje gaminamų automobilių pardavimai sumažėjo 37 procentais. Oficialiais statistikos duomenimis, smarkiai sumažėjo ir Japonijos automobilių eksportas.

Koncernas “Toyota” atnaujino darbą visose Japonijoje veikiančiose įmonėse tik balandžio 18 d. po penkių savaičių pertraukos. Maždaug po tokios pat pertraukos darbą atnaujino ir kitos svarbiausios šalies automobilių gamintojos. Preliminariais paskaičiavimais, dėl linijų sustabdymo po kovo 11 d. stichinės nelaimės kompanijos “Toyota”, “Nissan” ir “Honda” negalėjo pagaminti atitinkamai 200 tūkst., 55 tūkst. ir 45 tūkst. automobilių.

Balandžio pabaigoje “Toyota” skelbė ketinanti smarkiai sumažinti darbo apimtis savo įmonėse Šiaurės Amerikoje, taip pat Kinijoje dėl atsarginių dalių trūkumo. Ekspertų nuomone, dėl kilusių sunkumų po galingo žemės drebėjimo “Toyota” gamybos apimtys 2011 metais sumažės maždaug 10 proc., iki ne daugiau kaip 7 mln. automobilių. Metų pradžioje korporacija planavo šį rodiklį padidinti iki 7,7 milijono.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...