2010 Birželio 16

Kova su kontrabanda

Sugriežtintos tabako ir alkoholio laikymo taisyklės

veidas.lt

Siekiant užkirsti kelią nelegaliai prekybai iš trečiųjų šalių įvežamu tabaku ir alkoholiu, ūkio ministras Dainius Kreivys įsakymu sugriežtino fiziniams asmenims taikomą alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvoje tvarką.

Nuo rugpjūčio 1 dienos bus galima laikyti kur kas mažesnius iš trečiųjų šalių įvežtus ir lietuviškomis banderolėmis nepaženklintus alkoholio ir tabako kiekius. Vienam asmeniui bus leidžiama laikyti 20 pakelių cigarečių (vietoj šiuo metu leidžiamų 100 pakelių), 100 vienetų cigarilių (vietoj 400), 50 vienetų cigarų (vietoj 200), 0,5 kg rūkomojo tabako (vietoj 1 kg), 50 litrų vyno (vietoj 100) ir 10 litrų spiritinių gėrimų (vietoj 20).

Didesnį cigarečių kiekį namuose ar kitoje vietoje bus leidžiama laikyti tik tuo atveju, jei vieno pavadinimo cigarečių kiekis neviršys 2 pakelių (vietoj 10).

Įsakymo nuostatos dėl leidžiamų laikyti ir gabenti iš Europos Sąjungos valstybių įvežtų tabako gaminių ir alkoholio produktų kiekių nekeistos, nes ES teisės aktai fiziniams asmenims, gabenantiems šias prekes iš vienos valstybės narės į kitą, nenustato jokių kiekio apribojimų.

Ūkio ministerija primena, kad žmonės, namuose lakantys tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų atsargas, kurios po rugpjūčio 1-osios viršys naujai nustatytas leistinas normas, turi jas deklaruoti savo teritorinėje mokesčių inspekcijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...