2010 Liepos 28

Antanas Šipavičius

Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius

veidas.lt

– Teigiama, kad 90 proc. cigarečių kontrabandos vežama per muitinės postus. Kaip ketinama su tuo kovoti?

– Tai viena iš prielaidų. Įvertinus pirmojo pusmečio rezultatus galima pastebėti, kad šiemet per pirmąjį pusmetį Lietuvos muitinė sulaikė 123 mln. vienetų cigarečių. Tai toks pat kiekis sulaikytų rūkalų, kaip per visus 2009-uosius. Remiantis Pasaulio muitinių organizacijos parengta 2009 m. statistika, palyginti su kitų Baltijos valstybių muitinių sulaikyta rūkalų kontrabanda, ir pernai Lietuvos muitinė jos sulaikė gerokai daugiau negu Latvijos ir Estijos muitinės pareigūnai (atitinkamai 120 mln., 52 mln. ir 18 mln. vnt. cigarečių).

Tokių rezultatų pavyko pasiekti keičiant veiklos metodus, kurių buvo imtasi atsižvelgus į kintančias aplinkybes: bendradarbiaujant su kitomis teisėtvarkos tarnybomis, operatyviai keičiantis informacija, vykdant netikėtus patikrinimus muitinės postuose ir vidaus rinkoje, modeliuojant įvairias operacijas, dirbant pagal sukurtus ir nuolat kuriamus rizikos profilius.

Kaip mes kovojame su rūkalų kontrabanda? Yra daugybė būdų: techninėmis ir operatyvinėmis priemonėmis sustiprinama sienos kontrolė, taikoma pareigūnų rotacija, skatinama jų motyvacija, stiprinama vidaus rinkos kontrolė, derinami institucijų veiksmai. Efektyvus yra tik visas priemonių kompleksas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Cirkas Cirkas rašo:

    Rado kuo girtis, vieni juokai… paskaitykite BALSA


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...