2011 Birželio 01

Tabako vartojimas bus ribojamas labiau

veidas.lt

BFL

Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis žada labiau riboti rūkalų reklamą ir vartojimą.

“Ribojimų bus įvesta daugiau. Tai (rūkymas – BNS) yra tas blogis, kurio galima išvengti”, – trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė viceministras.

Pasak jo, dar šiais metais ketinama priimti sprendimą dėl vieningos cigarečių pakuotės įteisinimo. Tai pat ketinama labiau kovoti su paslėpta tabako reklama.

“Sprendžiant, ar reklama nėra paslėpta, paskutinis žodis turėtų priklausyti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, o ne kelioms valstybinėms institucijoms. Kai jos pateikia skirtingus traktavimus, tada advokatų ir prokurorų gebėjimo klausimas, kas įtikins teisėją, kokį sprendimą reikia priimti”, – BNS sakė viceministras.

Viceministro teigimu, pataisos dėl paslėptos reklamos turėtų įsigalioti jau nuo kitų metų, o dėl pakuočių suvienodinimo – vėliau, nustačius perinamąjį laikotarpį išparduoti likučius.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian sakė, kad reikia įteisinti draudimą rūkalais prekiauti savitarna.

“Jeigu nueiname į “Akopolį”, randame net 40 kasų, prie kurių yra tabako gaminių, o kasininkės nespėja sužiūrėti, ar cigaretes perka tikrai nepilnametis”, – kalbėjo G. Belian.

Ji siūlo taip pat griežtinti atsakomybę už tabako vartojimo pažeidimus. Pasak jos, dabar susiklostė ne visai palanki teismų praktika dėl tabako gaminių pardavimo nepilnamečiams – pardavėjui galima skirti baudą iki 5 tūkst. litų, bet teismai dažniausiai ją sumažina iki 300 litų, motyvuodami pardavėjų sunkia finansine padėtimi.

“Šis pažeidimas (tabako pardavimas nepilnamečiams- BNS) mūsų nuomone, yra vienas sunkiausių ir pavojingiausių”, – sakė G. Belian.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovas Zenius Martinkus informavo, kad dėl rūkymo sukeltų ligų ir kitų negalavimų kasmet Lietuvoje miršta 7 tūkst. žmonių, o Europos Sąjungoje - 650 tūkst. Pasak jo, dabar Lietuvoje rūko 33 proc. gyventojų (ES vidurkis – apie 30 proc.)

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...