2010 Balandžio 29

Cigaretės

Australija ketina uždrausti ant rūkalų pakuočių spausdinti prekinius ženklus

veidas.lt

Australija ketvirtadienį paskelbė ketinanti tapti pirmąja šalimi, kurioje bus uždrausta ant rūkalų pakelių spausdinti gamintojų logitipus ir kitokius prekinius ženklus, o šis pranešimas išprovokavo didelį pasipiktinimą tabako pramonėje.

Pagal planuojamą priimti įstatymą, kuris, kaip tikisi vyriausybė, padės sumažinti tabako vartojimą, nuo 2012 metų cigaretės turėtų būti pardavinėjamos paprastuose standartizuotuose pakeliuose, ant kurių bus spausdinami tik įspėjimai apie rūkymo daromą žalą.

“Cigaretės nėra šaunu, cigaretės žudo žmones, – sakė Australijos premjeras Kevinas Ruddas (Kevinas Radas). – Taigi, vyriausybė neatsiprašys dėl jokių savo veiksmų.”

“Cigarečių ir tabako kompanijos neapkęs šios priemonės ir jai priešinsis. Šiaip ar taip, tikime, kad ši ir kitos priemonės padės sumažinti rūkalų vartojimą. Todėl ketiname atlikti šį darbą”, – pridūrė jis.

Pagrindinė rūkalų gamintoja šalyje “Imperial Tobacco Australia” pareiškė apskųsianti šį sprendimą, dėl kurio esą sumažės kompanijos pelnas, teigdama, kad prekiniai ženklai turi tam tikrą komercinę vertę.

“Paprastų pakuočių įvedimas tik atims galimybę iš vartotojo atskirti mūsų gaminius nuo kitų, – tos kompanijos atstovė sakė radijui ABC. – Tai išties paveiks mūsų komercinės įmonės verslo vertę, todėl mes kovosime, prisidėdami prie tarptautinės teisės į nuosavybę apsaugos.”

Australijos sveikatos ministrė Nicola Roxon (Nikola Rokson) savo ruožtu pareiškė, kad planuojamas priimti įstatymas bus kruopščiai parengtas, kad nekiltų jokių teisinių kolizijų.

Australijoje šiuo metu yra uždrausta tabako gaminių reklama, taip pat draudžiama rūkyti uždarose viešose patalpose, tokiose kaip biurai ir restoranai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...