2011 Spalio 29

Sudarytos visos sąlygos konkurencijai ir degalų kainų mažėjimui

veidas.lt

Vyriausybė pritarė siūlymui galutinai atverti kelius konkurencijai degalų rinkoje – importuotojai ir gamintojai visas valstybės atsargas galės saugoti ne Lietuvoje, o bet kurioje ES valstybėje. Tai turėtų paskatinti degalų kainų mažėjimą.

Per dvejus metus Energetikos ministerija žengė visus reikalingus žingsnius, kad atsirastų reali konkurencija degalų rinkoje dominuojančiai bendrovei “Orlen Lietuva”. 2010 m. pradžioje bendrovė „Klaipėdos nafta” įrengė degalų importo terminalą – rekonstravo benzinvežių pripylimo aikštelę ir kitus degalų priėmimo iš tanklaivių įrenginius. Taip atsirado galimybė pigesnių degalų atsigabenti jūra. Pirmasis tanklaivis su  8 tūkst.  tonų  benzino siunta atplaukė į Klaipėdos uostą  2010 m. sausį. Kitas liberalizavimo etapas – verslininkams buvo leista už Lietuvos ribų saugoti iki 30 proc. laikomų atsargų.

Naujoji tvarka, kai net 100 proc. atsargų bus galima saugoti bet kurioje ES valstybėje, kurioje verslininkai turi ar gali išsinuomoti laisvų talpyklų, galutinai liberalizuos naftos produktų laikymo sistemą ir skatins konkurenciją rinkoje.

Pritarus pakeitimui apribojimų dėl degalų saugojimo neliks, tačiau numatyta, kad Lietuvos teritorijoje privalės būti saugoma valstybės atsargų bent 30-čiai dienų. Ši pareiga pavedama valstybės įmonei  „Lietuvos naftos produktų agentūra“, kuri kaupia naftos produktų atsargas valstybės lėšomis.

Įstatymo projektui dar turės pritarti Seimas. Įstatymas turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 d.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. max max rašo:

    duodu kepurę prikakoti, kad degalų kainos nesumažės nei vienu centu. Greičiau net padidės. Prisiminkite istoriją su PVM sumažinimu viešbučiams. Čia gi lietaus šalis su savo verslinYkais ir jų aziatišku mentalitetu. Ekonomikos dėsniai šioje sieviero-zapadnoje okrajinoje negalioja.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...