2011 Kovo 18

Energetika

Energetikos ministerija: išvados dėl Syderiuose ketinamos statyti dujų saugyklos – šį mėnesį

veidas.lt

Požeminės gamtinių dujų saugyklos Syderiuose (Telšių rajone)įrengimo galimybes valdžia žadėjo išanalizuoti dar pernai, o šiemet jau turėjo prasidėti projektavimo darbai, tačiau tyrimų išvados iki šiol nepaskelbtos.

Informaciją, kokie yra pernai Syderiuose vykdytų geologinių tyrimų rezultatai, juos užsakiusi Energetikos ministerija dar tik žada pateikti, tad dujų saugyklos, kuri laikoma prioritetiniu šalies energetinę nepriklausomybę stiprinančiu objektu, projektavimo darbų ir statybos pradžia tik sparčiai stumiama tolyn į neapibrėžtą ateitį, penktadienį rašo “Lietuvos žinios”.

Energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis nurodo, kad geologinių ir geofizinių tyrimų rezultatai paaiškės dar šį mėnesį.

Neoficialiai kalbama, kad tyrimų išvados dėl Syderių tinkamumo dujų saugyklai įrengti yra teigiamos.

2009 metų vasarį patvirtintame Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane buvo įrašytas kitokių veiksmų spartinimo punktas: “Dujų tiekimo patikimumui padidinti paspartinsime labai suvėlintus dujų saugyklos Syderiuose tyrimus ir, jei tyrimų išvados bus palankios, pradėsime įgyvendinti saugyklos projektą.” Šis punktas turėjo būti įgyvendintas 2009 metų antrąjį ketvirtį.

Iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuoti tyrimai, turintys išaiškinti, ar Syderių geologinė struktūra tinkama dujoms saugoti, Telšių rajone vyko pernai vasarą ir rudenį. Jų rezultatai turi parodyti, ar verta imtis tolesnių darbų – rengti detalų saugyklos projektą, apimantį ir ekonominę finansinę analizę, ir verslo modelį, t. y. apibrėžiant, kas ir kokiomis sąlygomis finansuotų projektą.

Požeminės dujų saugyklos strateginę svarbą Lietuvai ne kartą deklaravo šalies prezidentė, Vyriausybės vadovai ir pati Energetikos ministerija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...