2011 Balandžio 28

Valstybinė ligonių kasa

Jaučiasi teisi, kaupusi atsargas sunkmečiu

veidas.lt

"Veido" archyvas

Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai jaučiasi teisūs, kaupę didesnę negu privaloma pinigų atsargą sunkmečiu.

“Žinoma, galima visus pinigus atiduoti, o rytoj reikėtų juos atimti. Mes turime planuoti biudžetą, ir tai įstatyme pasakyta, kad jis turi būti subalansuotas 3 metų laikotarpiui”, – sakė VLK Ekonomikos departamento direktorė Lina Puidokienė.

Pernai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto perteklius metų pabaigoje buvo 551 mln. litų. VLK Ekonomikos departamento direktorė aiškino, kad jis susidarė taip: 2010 metai buvo pradėti su 330 mln. rezervu, iš kurio metų gale liko 125 mln. litų, 100 litų padidėjus vidutiniam darbo užmokesčiui ir “Sodrai” geriau administravus įmokas, surinkta dar 280 mln. litų daugiau negu planuota, privalomojo sveikatos draudimo priemokų surinkta dar papildomai maždaug 65 mln. litų.

Yra įstatymu numatyta prievolė sukaupti rezervą, kuris siektų iki 10 proc. PSDF. Valstybės kontrolės specialistai suskaičiavo, kad, nuo 551 mln. litų atskaičius 10 proc., vis tiek dar lieka 117 mln. litų.

Šie pinigai buvo laikomi banke kaip terminuotas indėlis. Per 2010 metus VLK terminuotiems indėliams pervedė 700 mln. litų, metų pabaigoje esant pertekliniam biudžetui buvo apie 125 mln. litų terminuotuose banko indėliuose.

Pasak VLK Ekonomikos departamento direktorės, indėliai buvo padėti daugiau nei su 2 proc. palūkanomis, tuo tarpu rinkoje jos siekia 1-1,5 proc. Už indėlius planuota gauti 7 mln. litų, gauta 10,7 mln. litų palūkanų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...