2011 Sausio 14

Atomonė elektrinė

Branduolinio kuro saugyklos statyba stringa

veidas.lt

Itin brangiai kainuojanti Ignalinos atominės elektrinės panaudoto branduolinio kuro saugyklos statyba stringa – ją statanti bendrovė pabaigtuvių vainiką žada iškelti geriausiu atveju kitais metais.

Statytojai ir energetikos ministras kaltę verčia Visagino valdininkams, o šie jaučiasi nekalti, penktadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Statybas iki kitų metų žadama baigti tik tuo atveju, jei Ignalinos atominė elektrinė pašalins įvairius trikdžius, o pastarųjų dar yra nemažai.

Rusų valdoma Vokietijos kompanija “Nukem Technologies” kaltina elektrinės vadovybę, kad ši trukdo įmonei laiku baigti darbus.

Ignalinos atominė elektrinės vadovas Osvaldas Čiukšys sakė, kad rangovas neturi teisės dirbti su branduoliniu saugumu susijusiose elektrinės zonose.

Taip pat darbai vėluoja dėl brėžinių ir realių konstrukcijų neatitikimo, naujų teisės aktų, kitų priežasčių.

Vokiečiai kaltina vietos valdininkus, kad šie vėlavo išduoti statybų leidimus.

O.Čiukšys piktinosi, kad “Nukem Technologies” dar kartą nukelia statybų pabaigą, vokiečių kaltinimai, anot jo, yra nepagrįsti.

Panaudotas kuras tebelaikomas uždarytos atominės elektrinės reaktoriuje. Dėl to greičiausiai teks nukelti ir reaktorių išmontavimo darbus. Dėl vėluojančių darbų jau patirta apie 56 mln. litų nuostolių.

Saugykla turėjo būti pastatyta 2009 metų pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...