2011 Gegužės 25

Sudarys naują strateginę tarybą

veidas.lt

REUTERS

Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai trečiadienį susitarė sudaryti naują strateginę tarybą, kuri reguliariai aptartų abiejų šalių ilgalaikę ekonomikos ir saugumo strategiją, sakė pareigūnai.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ir Londone viešintis JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) susitarė keturis kartus per metus rengti žvalgybos, gynybos ir diplomatinių tarnybų pareigūnų susitikimus šalių strateginiams planams aptarti.

“Tokia komisija padės rasti tikslesnį ir labiau koordinuotą požiūrį analizuojant “virš horizonto” iškilusias problemas, su kuriomis galime susidurti ateityje, taip pat ir tai, kaip šios dienos iššūkiai gali formuoti mūsų ateities sprendimus”, – sakoma Dauning Strito paskelbtame pareiškime.

Tarybai pirmininkaus abiejų šalių nacionalinio saugumo darbuotojai. Keturis kartus per metus vyksiančiuose susitikimuose dalyvaus gynybos, žvalgybos ir užsienio reikalų ministerijų atstovai. Jų nuveiktas darbas bus vertinamas kartą per metus.

Ši iniciatyva yra tik vienas iš šešių bendrų projektų , apie kuriuos buvo pranešta po B.Obamos ir D.Camerono susitikimo Dauning Strite.

Po neoficialaus karo veteranams surengto pikniko Dauning Strito sode abiejų šalių vadovai paskelbė apie naujas specialios paskirties pajėgas, kurios bus įkurtos kaip ilgamečio abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimo karinėse operacijose pripažinimo išraiška.

Pabrėždami Afganistane tarnaujančių JAV ir britų karių auką B.Obama ir D.Cameronas sakė, kad specialiosios pajėgos bus “kuriamos esamo bendradarbiavimo principu”, o kariškiai ir jų šeimos gaus geriausią aprūpinimą.

Abiejų šalių žemesnio rango gynybos ministrų vadovaujamos tarybos rūpinsis, kaip padėti kariškiams ir jų šeimoms integruotis į vietos bendruomenes, padės jiems sugrįžtant į civilių pasaulį ir rūpinsis, kaip geriau padėti sužeistiesiems.

JAV ir Didžiosios Britanijos vadovai taip pat susitarė gerinti dvišalį bendradarbiavimą mokslo, aukštojo švietimo srityse, drauge skatinti savanorystę ir pilietiškumą, daugiau bendradarbiauti sprendžiant kibernetinės erdvės problemas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...