2011 Gegužės 02

JAV

JAV nužudė “al Qaeda” vadeivą Bin Ladeną

veidas.lt

Scanpix/Reuters

Jungtinės Valstijos nužudė tarptautinio kovotojų tinklo “al Qaeda” lyderį Osamą bin Ladeną, sekmadienį per dramatišką kreipimąsi į amerikiečius, kurį transliavo televizija, paskelbė prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama).

Labiausiai ieškomas pasaulio teroristas buvo nukautas praėjus beveik dešimčiai metų po 2001-ųjų rugsėjo 11 dienos teroristinių atakų.

“Šįvakar galiu pranešti Amerikos žmonėms ir pasauliui, kad Jungtinės Valstijos įvykdė operaciją, per kurią buvo nukautas Osama bin Ladenas, “al Qaeda” lyderis ir teroristas, kuris atsakingas už tūkstančių nekaltų vyrų, moterų bei vaikų nužudymą”, – sakė B.Obama, netikėtai sekmadienį vėlai vakare kreipęsis į amerikiečius iš Baltųjų rūmų.

Labiausiai pasaulyje ieškomas žmogus buvo nukautas vienoje slėptuvėje Pakistane per sekmadienį įvykdytą operaciją, kuri buvo surengta bendradarbiaujant su Islamabadu, nurodė JAV vadovas.

Per istorinį kreipimąsi iš Baltųjų rūmų B.Obama pareiškė pasiuntęs JAV ginkluotąsias pajėgas į Pakistaną, vadovaujantis informacija, kuri pirmąsyk buvo gauta pernai rugpjūtį.

“Nedidelė amerikiečių komanda įvykdė šią operaciją su nepaprasta narsa ir gebėjimais. Nei vienas amerikietis nenukentėjo. Jie pasirūpino išvengti civilių aukų”, – nurodė B.Obama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...