2013 Rugpjūčio 25

Studentiško būsto paieškos įsibėgėja

veidas.lt


Paaiškėjus paskutiniams stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams – prasidėjo nekilnojamojo turto nuomos bumas. Studentai nori išsinuomoti pigius ir tvarkingus butus, kuriuose galėtų gyventi be šeimininkų.

Išsinuomoti būstą – kasdien vis sunkiau

Naują būstą besinuomojantys studentai renkasi visiškai apstatytus butus, esančius strategiškai patogioje vietoje – netoli studijų vietos ir miesto centro, didelis dėmesys skiriamas ir susisiekimui viešuoju transportu.

„Ieškau trijų ar keturių kambarių buto Kaune su visais buityje reikalingais baldais, kuriame negyventų buto šeimininkas. Planuoju gyventi su draugais, taip žymiai patogiau ir lengviau susirasti gyvenamąją vietą nei ieškant vienai. Peržiūriu skelbimus, kuriuose nuomojamų būtų kaina svyruoja nuo 300 iki 500lt. Manau, kad nuomai išleisti didesnę sumą – neverta,“ – pasakoja  antrus metus Vytauto Didžiojo universitete studijuojanti Dovilė G.

Teiginiui, jog keliems žmonės butą didžiuosiuose miestuose susirasti žymiai lengviau nei vienam, pritaria ir nekilnojamo turto agentūros „011” vadovas Mantas Jaruševičius. Pasak, nekilnojamojo turto brokerio, būtent dėl šios priežasties iš toliau atvažiavę studentai renkasi didesnius būstus. Visgi, didžiausią paklausą turi nedidelio ploto butai.

„Studentų  tarpe populiariausi vieno – dviejų kambarių butai. Naujai suremontuoto dviejų kambarių buto kaina Kauno miegamajame rajone svyruoja tarp 500 – 700 litų. Keturių kambarių – tarp 400 – 800 litų. Kaina panaši dėl aukštų šildymo kainų didelio ploto bute. Buto, kurio plotas apie 50 kv.m., nuoma miesto centre kainuoju nuo 800 iki 1100 litų.“ – sako M. Jaruševičius.

„Šiuo metu rasti gerą variantą: su plastikiniais langais, nelabai senu remontu ir kainuojantį iki 500 Lt. – sudėtinga. Toks butas išnuomojamas vos skelbimui pasirodžius nekilnojamojo turto portaluose.“ – patirtimi dalijasi studentė Dovilė.

„Butų paklausa rugpjūčio mėnesį visada šokteli aukštyn. Šis pikas pasibaigia tik rugsėjo pabaigoje.“ – teigia M. Jaruševičius. „Kai paklausa tokia didelė – pasiūla ima mažėti automatiškai, studentų kiekis neretai viršija nuomojamų būtų skaičių. Dėl to – geriausias laikas pradėti naujo buto paieškas yra birželio mėnuo. Tuomet baigiasi didelė dalis nuomos sutarčių, kurios vidutiniškai pasirašomos metams, sudarant galimybę pratęsti sutartį.“

Užsieniečių pasirinkimas – butai miesto centre

Kaune gausu kitataučių, dažniausiai besimokančių medicinos mokslus.  Nuomai jie pasiryžę išleisti dvigubai didesnę sumą, nei lietuviai ir renkasi butus miesto centre ar senamiestyje.

Pasak M. Jaruševičiaus, užsieniečiai studentai buto paieškas Kaune pradeda daug ankščiau nei lietuviai.

„Užsienieičiai būstą išsinuomoja dar vasaros pradžioje, o jame apsigyvena tik rugpjūčio gale. Ypač nori gyventi miesto centre. Dviejų kambarių buto nuomai jie vidutiniškai skiria 1000 Lt. Pasitaiko netgi tokių atvejų, kai išsinuomojamas keturių kambarių butas, kainuojantis 2500 Lt.,“ – sako jis.

Studijuoti į Lietuvą iš Egipto atvykęs Mohamed A. patvirtina M. Jaruševičiaus teiginį.

„Nuomai per mėnesį išleidžiu 1000 Lt. Šiuo metu gyvenu senamiestyje esančiame bute, kuriame yra visi reikalingi patogumai. Labai svarbu, kad bute, kurį nuomojuosi, būtų internetas. Taip pat nenoriu gyventi su butą nuomojančiu žmogumi, tai tik sukeltų papildomų nepatogumų, nes lietuviams atrodo, kad visiems studentams terūpi linksmybės ir jie yra labai triukšmingi,“ – pasakoja studentas.

Mohamed pasakoja, kad Egipte, kitaip nei Lietuvoje, studentai nuomojasi namus, kuriuose įsikuria daugybė jaunuolių. Vieno kambario nuoma tokiame name kainuoja maždaug 200 Lt. Šis pasirinkimas – žymiai pigesnis nei gyvenimas bendrabutyje.

Nenori nuomininkų su gyvūnais

M. Jaruševičius paneigia gyvuojantį stereotipą, jog nuomotojai nenori į savo butus „įsileisti“ studentų. Anot jo, studentai laukiami paprastai ir tvarkingai įrengtuose būstuose.

Štai, keturių kambarių butą miegamajame Kauno rajone nuomojantis Audrius T. pirmenybę teikia studentams, su jais lengviau susitarti nei su šeimomis, kurios paprastai augina gyvūnus ir nenori įsikurti dideliame – 84 kv.m. ploto bute.

„Mano nuomojamas butas – tvarkingas, jame yra visi reikalingi baldai, kambariai – nepereinami. Studentams keliami tik du reikalavimai – prieš išnuomodamas butą noriu susipažinti su visais jame gyvensiančiais žmonėmis ir tikiuosi, jog jie neaugins naminių gyvūnų. Sutarties pasirašymą, žinoma, patikiu tėvams,“ – tvirtina nuomotojas.

Tokio buto nuomos kaina Kaune – 500 Lt. Nuomotojas nenori, kad žiemą butas liktų negyvenamas ir per metus tikisi uždirbti sumą, kuri leistų vasarą suremontuoti nuomojamas patalpas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...