2011 Sausio 04

Apklausa

Būsto kainos šiemet pamažu augs

veidas.lt

Didžioji dalis nekilnojamojo turto rinkos specialistų prognozuoja, kad šiemet būsto kainos pamažu ims kopti į viršų, antradienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Iš devynių nekilnojamojo turto (NT) agentūrų ir bankų specialistų, pateikusių atsakymus į “Verslo žinių” apklausos klausimus, šeši 2011 metais tikisi teigiamo būstų kainų pokyčio. Nuosaikiausiose prognozėse minimas 2 proc. būsto kainų kilimas, o optimistiškiausiose – 10 procentų.

“Tikėtina, kad 2011 metai bus stabilesni, be to, atrodo, kad ir bankai mieliau nei 2009-2010 metais teiks būsto paskolas, tad atsigaunantis vartojimas turėtų inicijuoti nedidelį kainų augimą, ypač antroje metų pusėje”, – sakė “Ober-Haus” vertinimo ir rinkotyros vadovas Saulius Vagonis.

Ši NT bendrovė mano, kad didesnio kainų augimo galima tikėtis sostinėje – čia jis sieks 5-10 proc., o kituose miestuose kainos ūgtels iki 5 procentų.

Kiti specialistai laukia, kad šiemet vieni butai dar pigs, o kitų vertė ims po truputį kilti.

“Paklausūs, nedideli, normalaus planavimo ir gerose vietose esantys butai 2011 m. turėtų brangti apie 5 proc., o senos statybos, nepatrauklūs, didelio ploto ir reikalaujantys didelių išlaikymo sąnaudų butai dar pigs apie 5 proc.”, – teigė “Inreal” Turto vertinimo departamento vadovas Audrius Šešplaukis.

Atsargesni specialistai mano, kad šiemet būstų kainų reikšmingesnių pokyčių nesulauksime ir vidutinės kainos išliks 2010 metų lygio.

“Pagrindine šių metų problema gali tapti vis dar finansinius sunkumus patiriančių žmonių nesugebėjimas išlaikyti piko metais įgytų būstų. Namų ūkių padėtis ims pamažu gerėti, tačiau lėtai. Išliks dabartinės problemos: aukštas nedarbo bei emigracijos lygis, pajamos taip pat nedidės arba kilstels labai nedaug. Šie veiksniai lems ir vangų NT paklausos atsigavimą”, – dėstė “Danske” banko vyresnioji analitike Baltijos šalims Violeta Klyvienė.

Pesimistiškiausią prognozę pateikia bankas “Citadele”. Jo specialistų vertinimu, būstų kainos šiemet galėtų mažėti iki 5 procentų. Šis bankas yra vienintelis, kurio specialistai teigia, kad būstų kainos kris.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...