2012 Balandžio 17

Prašmatniame bute galima įsikurti ir pusvelčiui

veidas.lt

Puikiai įrengtą butą pačiame Vilniaus centre galima išsinuomoti ir vos už 600 litų. Be to, žiemą nereikės nė lito mokėti už šildymą, o už internetą ar kitas paslaugas – gal net ištisus metus.

Negali būti? Skamba išties patraukliai, tačiau net ir tokius butus išnuomoti pavyksta ne greičiau nei per vieną du mėnesius, o jų nuomininkai keičiasi itin dažnai. Mat kalbame apie nestandartinius butus, kurie įrengti sostinės daugiabučių rūsiuose, buvusiose požeminėse slėptuvėse ar gamyklų patalpose. Tai puikūs butai su moderniu interjeru ir visais patogumais, išskyrus galbūt vieną, bet labai svarbų trūkumą: daugelis šių butų neturi nė vieno lango. Tai ir lemia tokią palyginti nedidelę jų kainą.
Nekilnojamojo turto bendrovė „Ober-Haus“ neseniai išnuomojo vieną tokių butų sename name sostinės Z.Sierakausko g. Šeimininkai už puikiai įrengtą dviejų kambarių butą su autentiškomis architektūrinėmis detalėmis paprašė tik 650 Lt nuomos mokesčio, be to, skelbime buvo nurodyta, kad į nuomos kainą įeina ir šildymas. Nepaisant daugybės pranašumų, šio buto nuomininko paieškos, kaip sakė „Ober-Haus“ atstovas Martynas Gudelis, truko daugiau nei mėnesį. „Visi, kuriems rodėme butą, sakė, kad gražu, nes įrengtos arkinės lubos, pats namas senovinis. Tačiau butas vis dėlto yra rūsyje“, – pripažįsta M.Gudelis.
Pasak jo, minėtame bute yra vos vienas mažas langelis bendrame virtuvės ir vonios kambaryje, taigi visą laiką tektų praleisti prie dirbtinės šviesos. Dar vienas ryškus trūkumas – specifinis rūsio kvapas, kuris, nepaisant įrengtos ventiliacijos, tokiuose butuose paprastai vis tiek juntamas.
Panašių nuomos pasiūlymų pasitaiko nuolat, nes tokių butų nuomininkai dažnai keičiasi. Kaip teigia nekilnojamojo turto agentūrų atstovai, netradiciniu būstu dažniausiai domisi jaunimas arba tokie nuomininkai, kurie dėl aktyvaus gyvenimo būdo į namus grįžta tik pernakvoti.
Nuolat keičiasi nuomininkai ir sostinės J.Jasinskio g. esančiame dviejų kambarių bute, įrengtame buvusioje slėptuvėje, kuri pritaikyta, pasak šeimininkų, aviacijos antpuoliams ir kitokiems kataklizmams atlaikyti. Šis butas be langų prie pat Gedimino prospekto turi net pirtį, nei šildymas, nei internetas ar TV jo nuomininkams papildomai nekainuoja, o nuomos mokestis siekia tūkstantį litų. Tačiau ir šis požeminis būstas neturi langų, todėl atbaido dažną būsto ieškotoją.
Butai tiek rūsiuose, tiek buvusiose gamybinėse patalpose paprastai išsiskiria mažesne kaina, svyruojančia nuo 200 iki 1000 Lt. Už 200–300 Lt pasitaiko butų nuosavų namų rūsyje toliau nuo centro.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jurkis Jurkis rašo:

    Skiedžiat. Čekų pora 3 mėnesiams ieškojo aplink Senamistį pigiaus būsto – nerado. Be 1000-1200 + patarnavimai – nė nesvajok. Nežinau, gal irgi lango reikėjo, bet labai abejoju.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...