2011 Kovo 03

Politika

STT pareigūnai apklausė ūkio ministrą

veidas.lt

Ūkio ministras Dainius Kreivys ketvirtadienį Specialiosios tyrimų tarnybos (STT) patalpose apklaustas dėl premjerui Andriui Kubiliui pateikto rašto.

D.Kreivio apklausa truko kiek daugiau nei pusantros valandos, praneša naujienų portalas diena.lt.

Po apklausos ministras teigė, kad jo surašytas dokumentas yra svarbus korupcijos prevencijai, o ne dėl baudžiamosios kieno nors atsakomybės.

“Nors pažyma, kaip teigia STT, nėra perspektyvi kriminaliniu požiūriu, aš manau, kad jinai yra labai perspektyvi politiniu ir korupcijos prevencijos požiūriu. Taip pat noriu pasakyti, kad šitą pažymą buvau parašęs asmeniniu premjero nurodymu, prašymu. Kad premjeras galėtų įvertinti aplinką, kurioje tenka dirbti ministrui”, – sakė D.Kreivys.

Anot jo, dokumentas esąs svarbus ir tuo, kad jis padės padaryti “sisteminius sprendimus, kaip spręsti, kad tokie faktai, kurie buvo, daugiau nepasikartotų”.

Trečiadienį valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas premjero Andriaus Kubiliaus siūlymu sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis ūkio ministro rašte dėl neva patirto spaudimo išdėstytas aplinkybes.

D.Kreivio raštą premjeras teigia gavęs pirmadienį. Anot jo, šioje “pažymoje” pateikta šokiruojanti informacija apie spaudimą, susijusį su viešaisiais pirkimais. A.Kubilius rašytinio dokumento iš D.Kreivio teigia paprašęs pats, kad galėtų ją perduoti partijos kolegoms.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė skeptiškai įvertino ministro raštą dėl patiriamo spaudimo, pasakiusi, kad tai “jokia oficiali pažyma”.

Prezidentė anksčiau yra pareiškusi, kad nepasitiki ūkio ministru.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...