2011 Kovo 09

Politika

STT pateikė informaciją dėl D.Kreivio

veidas.lt

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) pateikė informaciją dėl atsistatydinančio ūkio ministro Dainiaus Kreivio teiginių apie patirtą spaudimą ir siūlytus kyšius, tačiau kokią – nekomentuoja.

“Uždaras buvo posėdis, kalbėti negaliu. Pirmiausia buvo kalba, be jokios abejonės, apie situaciją, kuri buvo su ūkio ministru”, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė STT vadovas.

Jis teigė, kad D.Kreivio STT pateiktame rašte nurodyti faktai tikrinami.

“Ta informacija, kurią pavyko surinkti, patikrinta. Dabar pagal tą informaciją pradėtas operatyvinis tyrimas, be jokios abejonės, ir ministro pateikta pažyma turės būti išanalizuota, ten kai kurie faktai minimi, kuriuos mes privalome ištirti, ir jie bus ištirti”, – sakė Ž.Pacevičius.

Klausiamas, ar ministras kreipėsi į tarnybą dėl patiriamo spaudimo, apie kurį kalbama rašte, STT vadovas sakė: “Ministras kada pateikė informaciją, jūs žinote. Iki tol buvo kitokia informacija, iš Ž.Plytniko (Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko – BNS)”.

Ūkio ministras D.Kreivys, kurį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino supainiojus viešuosius ir privačius interesus, trečiadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Viešumoje kilus abejonėms, jog D.Kreivys galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą, ministras surašė pažyma pavadintą raštą, kuriame nurodė, kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą.

Ministras kategoriškai atmeta bet kokius įtarimus, kad jis galėjo daryti įtaką skiriant ES paramą su jo artimaisiais susijusiomis įmonėmis, VTEK sprendimą, kuriuo pripažintas neišvengęs interesų konflikto, sako skųsiąs teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...