2011 Balandžio 25

Japonija

Stichijos aukų – virš 14,3 tūkst.

veidas.lt

Scanpix

Per kovo 11 dienos stiprų žemės drebėjimą ir cunamį Japonijoje žuvo 14 340 žmonių, pirmadienį naujausius duomenis paskelbė nacionalinė policijos agentūra.

Žinybos duomenimis, iki pirmadienio 10 val. vietos laiku aukų sąrašą papildė 46 pavardės. Didžiausias žuvusiųjų skaičius užfiksuotas Mijagio prefektūroje – 8669 žmonės. Ivatės ir Fukušimos prefektūrose, kurios taip pat labai nukentėjo nuo stichijos, žuvo 4160 ir 1448 žmonės. Nurodoma, kad 84 proc. kūnų jau atpažinti.

Dingusiųjų be žinios sąrašuose taip pat daugiausia minėtų prefektūrų gyventojai. Juose pateikiami duomenys apie 11 889 dingusius asmenis. Nukentėjusiųjų sąraše randame 5314 žmones.

Tuo tarpu pirmadienį prasideda per stichiją dingusių žmonių paieškos operacija. Joje dalyvaus savigynos pajėgos kartu su amerikiečių kariškiais.

Operacijoje dalyvaus 25 tūkst. japonų karių, policijos ir pakrančių apsaugos pajėgos, taip pat 90 sraigtasparnių ir 50 laivų.

Paieškos operacija vyks pakrantės rajonuose ir trijų prefektūrų – Mijagio, Ivatės ir Fukušimos – akvatorijose. Taip pat paieškos grupės 30 km spinduliu apieškos teritoriją prie avariją patyrusios I-osios Fukušimos atominės elektrinės.

Kovo 11 dieną 130 km nuo Japonijos Honšiu salos šiaurės rytų pakrantės įvyko 8,9 balo stiprumo žemės drebėjimas, kuris sukėlė didžiulį cunamį. Dėl to kai kuriose Japonijos atominėse elektrinėse kilo problemų, rimčiausios – I-ojoje Fukušimos AE, kur sugedus reaktorių aušinimo sistemoms įvyko keletas gaisrų ir sprogimų, radiacija pateko į atmosferą ir vandenį.

Nacionalinės policijos agentūros duomenimis, Japonijos evakuacijos centruose lieka apie 145 tūkst. žmonių, evakuotų iš stichijos sugriautų ir radiacija užkrėstų šalies rajonų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...