2011 Gegužės 20

Fukušimos nuostoliai viršijo 15 mlrd. dolerių

veidas.lt

Scanpix

Kompanijos TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), vienos stambiausių pasaulio energetikos kompanijų, nuostoliai fiskaliniais metais, pasibaigusiais kovo 31 d., siekė 1,3 trilijono jenų (15,28 mlrd. JAV dolerių), rašo “The Wall Street Journal”. Pagrindiniai nuostoliai siejami su avarijos Fukušimos elektrinėje padarinių likvidavimu.

Į trilijono jenų nuostolių sumą neįtraukiamos Fukušimos elektrinės operatorės išlaidos, skirtos kompensacijoms išmokėti. Įvairiais vertinimais, TEPCO teks išmokėti nuo dviejų iki vienuolikos trilijonų jenų nukentėjusiesiems dėl avarijos elektrinėje.

Japonijos kompanijos vadovybė gegužės 10 d. jau buvo priversta kreiptis į šalies vyriausybę su prašymu padėti jai išmokėti kompensacijas. Gegužę Japonijos vyriausybė sutiko skirti TEPCO kompensaciją šioms išlaidoms padengti iki 5 trilijonų jenų.

Gegužės 20 d. TEPCO taip pat pranešė, kad pirmą kartą nuo kompanijos įkūrimo 1951 metais nemokės dividendų.

Anksčiau jau buvo skelbta, kad Fukušimos branduolinės jėgainės operatorės TEPCO prezidentas Masataka Simidzus (Masataka Shimizu) prisiėmė atsakomybę už avariją atominėje jėgainėje ir atsistatydino.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...