2011 Gegužės 09

Ragina nesurašytus gyventojus kreiptis į surašymo skyrius

veidas.lt

BFL

Visuotiniame gyventojų surašyme iki praėjusio ketvirtadienio dalyvavo apie 85 proc. Lietuvos gyventojų, remdamasis Gyventojų registro duomenimis skelbia Statistikos departamentas. Jis pirmadienį paragino dar nedalyvavusius surašyme gyventojus kreiptis į artimiausią surašymo skyrių arba Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus teritorines statistikos įstaigas.

Departamentas pirmadienį pranešė, kad baigiasi visuotinė gyventojų apklausa. Surašinėtojai nuo šiol lankys tik tuos gyventojus, su kuriais jau yra susitarę.

Pasak departamento, daugiau nei 4 tūkst. būstų gyventojai atsisakė dalyvauti surašyme, į daugiau nei 15 tūkst. būstų surašinėtojai išvis nebuvo įleisti – tokius būstus surašinėtojai lankė tris ir daugiau kartų.

Iki gegužės 5-osios, antrojo surašymo etapo metu, kai gyventojus lankė surašinėtojai arba gyventojai patys atvyko užpildyti surašymo lapų į surašymo skyrius, buvo surašyta 1,7 mln. gyventojų (793 tūkst. vyrų ir 923 tūkst. moterų) ir apie 900 tūkst. būstų.

Departamento teigimu, kartu su sėkmingai elektroniniame surašyme dalyvavusiais asmenimis surašyta apie 85 procentų Lietuvos gyventojų, kurių skaičius įvertintas remiantis Gyventojų registro duomenimis (išankstiniais duomenimis, 2011 metų kovo 1 dieną Lietuvoje buvo 3235,2 tūkst. gyventojų).

Išankstinę statistinę informaciją apie surašytus Lietuvos gyventojus Statistikos departamentas planuoja skelbti po savaitės, gegužės 16 dieną.

Statistikos departamentas pabrėžia, kad pareiga dalyvauti surašyme įtvirtinta įstatymu. Visi surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistinei informacijai rengti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...