2011 Gegužės 03

Antrajame visuotinio surašymo etape dalyvavo per 1,5 mln. žmonių

veidas.lt

BFL

Likus savaitei iki antrojo visuotinio gyventojų ir būstų surašymo etapo pabaigos, jame jau dalyvavo 1 mln. 551 tūkst. gyventojų, pranešė Statistikos departamentas.

Iki gegužės 3-iosios antrojo surašymo etapo metu, kai gyventojus lanko surašinėtojai arba gyventojai patys atvyksta užpildyti surašymo lapų į surašymo skyrius, surašyta 716 tūkst. vyrų ir 835 tūkst. moterų bei 759 tūkst. būstų.

Šiuo metu jau surašyta apie 70 proc. planuojamų surašyti gyventojų, kurie nedalyvavo elektroniniame surašyme, o kartu su sėkmingai dalyvavusiais elektroniniame surašyme – apie 80 proc. šalies gyventojų.

Gyventojų skaičius įvertintas remiantis Gyventojų registro duomenimis: kovo 1-ąją, išankstiniais duomenimis, Lietuvoje buvo 3 mln. 235,2 tūkst. žmonių.

Apie 4 tūkst. būstų gyventojai atsisakė dalyvauti surašyme, į maždaug 15 tūkst. būstų surašinėtojai nebuvo įleisti. Iki gegužės 9-osios surašinėtojai toliau lankys šiuos ir dar neaplankytus būstus.

Statistikos departamentas primena, kad pareiga dalyvauti surašyme įtvirtinta įstatymu. Teisės aktuose numatyta, kad fiziniai asmenys privalo teikti duomenis, jeigu tai nustato įstatymai arba Oficialiosios statistikos darbų programa.

Fiziniai asmenys, įmonių, įstaigų ar organizacijų vadovai ir kiti atsakingi už oficialiosios statistikos duomenų rengimą ir teikimą asmenys, pažeidę šio įstatymo ir kitų su statistika susijusių teisės aktų reikalavimus, atsako pagal įstatymus.

“Tačiau labai svarbu, kad gyventojai suprastų surašymo reikšmę ir dalyvautų jame geranoriškai. Tai užtikrintų sklandų surašymo atlikimą, o surašymo rezultatai patikimai atspindėtų tikrovę”, – teigiama pranešime.

Laikinai (trumpiau nei metams) iš Lietuvos išvykę gyventojai taip pat turi būti surašyti. Jų duomenis gali pateikti šalyje gyvenantys artimieji.

Visuotinė gyventojų apklausa baigiasi gegužės 9-ąją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...