2011 Balandžio 12

Sprogimas Minske

Sprogimo Minsko metropolitene aukų skaičius padidėjo iki 12

veidas.lt

Minsko metropolitene pirmadienį vakare įvykdyto teroro išpuolio aukų skaičius padidėjo iki 12, dar 149 žmonės kreipėsi į gydymo įstaigas medikų pagalbos, pranešė Baltarusijos KGB Informacijos ir viešųjų ryšių centras.

“2 val. 20 min. (ir Lietuvos laiku) duomenimis, aukų skaičius išaugo iki dvylikos žmonių, iš kurių šeši jau atpažinti”, – sakė centro atstovas.

Pasak jo, į medikus pagalbos kreipėsi 149 asmenys, iš kurių 22 šiuo metu yra sunkios būklės, 30 žmonių patyrė vidutinio sunkumo sužalojimus.

Teroro išpuolis Minsko metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja” buvo įvykdytas pirmadienį apie 18 valandą. Pranešama, kad čia sprogo bomba, prigrūsta metalinių smogiamųjų elementų.

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos spaudos tarnyba, remdamasi vidaus reikalų ministru Anatolijumi Kulešovu, pranešė, kad, pirminiais duomenimis, sprogimo galingumas prilygo 5-7 kg trotilo; po sprogimo liko 80 cm skersmens duobė.

Pasak spaudos tarnybos, manoma, kad sprogdinimo įtaisas “buvo po suoleliu ant platformos priešais antrąjį traukinio, važiavusio nuo Pergalės aikštės pusės Nepriklausomybės aikštės kryptimi, vagoną”.

“Sprogdinimo įtaisas buvo prigrūstas maždaug 1 centimetro skersmens metalinių rutuliukų. Sprogimo momentu toje vietoje buvo apie 300 žmonių. Tuo pat metu priešinga kryptimi judėjo kitas sąstatas, kuris buvo priverstas pravažiuoti nesustojęs”, – sakė spaudos tarnybos atstovas.

Pirmadienio sprogdinimas judriausioje Minsko metropoliteno stotyje yra rimčiausia ataka posovietinės Baltarusijos istorijoje. Tyrėjai šį sprogimą kvalifikuoja kaip teroro išpuolį.

Išpuolis surengtas Baltarusijoje augant politinei įtampai, kurią pakurstė prieštaringas A.Lukašenkos perrinkimas pernai gruodį vykusiuose prezidento rinkimuose.

Šalis šiuo metu taip pat išgyvena sunkią ekonominę krizę, dėl kurios vyriausybė įvykdė dalinę valiutos devalvaciją.

Viena iš dviejų Minsko metropoliteno linijų tebėra uždaryta dėl pirmadienį įvykusio sprogimo stotyje “Oktiabrskaja”.

Kaip praneša agentūros “Interfax” korespondentas, prie įėjimų į Maskvos linijos stotis iškabinti skelbimai, kur minskiečiams siūloma pasinaudoti antžeminiu transportu.

Metropoliteno požeminėse perėjose budi milicininkai, kurių kiekvieno rankose – metalo ieškikliai.

Įėjimą į požeminę perėją stotyje “Oktiabrskaja” apsupę saugo milicininkai, šalia įėjimo padėta galių, dega žvakės.

Siekdama užtikrinti keleivių pervežimą be pertrūkių Minsko valdžia davė nurodymą atsiųsti autobusų, kurie važinėja lygiagrečiai su laikinai neveikiančia metropoliteno linija.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pavedė skirti būtiną skaičių autobusų, kad žmonės galėtų jais važiuoti pirmosios metropoliteno linijos maršrutu.

“Kuo greičiau reikia eismą metropolitene atkurti”, – pabrėžė prezidentas.

“Aš suprantu, kad tai visų pirma susiję su tyrimo grupės darbu. Bet yra ir kitų klausimų. Todėl reikia, kad jau šiandien stovėtų pasirengusios remontininkų brigados, kurios išvalys stotį. Kai tik bus įmanoma, kai prokuroras duos leidimą – atkurkite eismą”, – sakė A.Lukašenka.

Sprogimas metropoliteno stotyje “Oktiabskaja” Minske įvyko pirmadienio vakarą. Naujausiais duomenimis, 12 žmonių žuvo, 149 sužeisti, iš jų 22 būklė sunki.

Nustatyta tapatybė devynių iš 12 žmonių, žuvusių per teroro aktą Minsko metropolitene, antradienį pranešė Baltarusijos valstybės saugumo komiteto Informacijos ir viešųjų ryšių centras (IVRC).

Kaip nurodė Minsko miesto komitetas, priimtas sprendimas balandžio 13-ąją paskelbti Minske gedulo diena.

IVRC pranešė, kad 149 žmonės kreipėsi į sveikatos apsaugos įstaigas, prašydami suteikti medicinos pagalbą, iš jų 22 žmonių būklė sunki, 30 žmonių patyrė vidutinio sunkumo sužeidimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...