2011 Kovo 02

Vilnius:

Svarstoma metropoliteno statybos galimybę

veidas.lt

Net ir krizė Vilniaus valdžios neišgydė nuo gigantomanijos: dešimtmečius trunkančios diskusijos apie metro ar tramvajaus atsiradimą sostinėje virto išvada, kad Vilniui reikia miesto geležinkelio.

Didžiausios Lietuvos kelių infrastruktūros grupės “Tiltros Group” koncesijų departamento vadovas Vitoldas Sapožnikovas pripažįsta, kad metropoliteno projektas Vilniuje galėtų būti įdomus jo atstovaujamai įmonei, trečiadienį rašo dienraštis “Vilniaus diena”.

Kol kas jis nesiryžo prognozuoti, kiek galėtų kainuoti pirmoji miesto traukinio linija: “Manau, kad bet kokiu atveju investicijos būtų ne dešimtys ir ne šimtai milijonų, o viršytų milijardą litų”, – sakė V.Sapožnikovas.

Metro sąjūdžio valdybos nario Juozo Zykaus teigimu, praktika rodo, kad ten, kur atsiranda metro linija, nekilnojamojo turto kainos pakyla iki dviejų kartų

Dabar planuojama, kad pirmoji maždaug 7 km ilgio metropoliteno linija galėtų atsirasti nuo Pilaitės iki Baltojo ar Karaliaus Mindaugo tilto.

Pilaitė pasirinkta dėl to, kad tai labiausiai izoliuotas miesto rajonas, numatyta didelė jo plėtra, be to, planuojama tiesti kelią iki Grigiškių, kuris palengvintų susisiekimą su Kaunu. Tikimasi, kad pirmoji linija galėtų pradėti veikti jau po 5-10 metų.

Lemiamas žodis, kaip ateityje atrodys Vilniaus viešasis transportas, bus tartas anksčiausiai rudenį apsisprendžiant dėl sostinės transporto specialiojo plano.

Vicemeras Romas Adomavičiaus sako, kad tokį planą realu parengti iki rudens.

Vasario viduryje Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį dėl viešojo transporto planavimo studijos, kurios koncepcinė dalis turėtų būti baigta gegužę. Tuomet paaiškės, ar reikia keisti esamą transporto sistemą ar ne, jei keisti, tai kuo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...