2011 Balandžio 11

Sprogimas Minske

Per septynias gyvybes nusinešusį sprogimą Minsko metropoliteno stotyje buvo du traukiniai, juose buvo išmušti langai, pasklidę tiršti dūmai

veidas.lt

Per Baltarusijos Pirmąjį televizijos kanalą pranešta, kad žuvo per sprogimą Minsko metropoliteno “Oktiabrskaja” stotyje septyni žmonės, dar daugiau kaip 50 sužeista; sprogimo priežastis – sprogstamasis įtaisas. Vidaus reikalų ministerija atsisako komentuoti.

Liudininkai praneša, kad ten stovėjo du traukiniai, po sprogimo pasklido tiršti dūmai.

“Išgirdau nestiprų garsą, panašų į atkemšamą šampano butelį, paskui sprogimo banga išmušė vagono stiklus, pradėjo sklisti dūmai. Dūmų buvo labai daug, netgi išsigandome, kad uždusime. Viskas įvyko labai greitai, per kelias minutes”, – agentūros korespondentui pasakojo vienas liudininkų, tuo metu važiavęs traukiniu.

“Interfax” korespondentas pasakoja, kad nukentėję žmonės sėdi ant šaligatvių, daugelis jų ištikti šoko. Gretimose gatvėse jaučiamas degėsių kvapas.

Šalia esančių namų gyventojai neša nukentėjusiems vandenį, suteikia pagalbą. Rajonas apsuptas, dirba greitosios pagalbos ir nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai. Nukentėjusiems teikiama pagalba, kai kurie sutvarstyti guli ant neštuvų, laukia greitosios pagalbos automobilių, šalia mėtosi kruvini tvarsčiai ir panaudoti švirkštai.

Į stotį nusileido grupė išminuotojų su specialia įranga ir apranga.

Į įvykio vietą atvykę oficialūs asmenys nieko nekomentuoja, motyvuodami, kad incidentas įvyko prieš kelias minutes, reikia pirmiausia suteikti pirmąją pagalbą žmonėms ir išsiaiškinti įvykio detales.

Eismas Nepriklausomybės prospektu užblokuotas. Gatvės dalis prie metropoliteno “Oktiabrskaja” stoties išėjimo apsupta.

Vienas liudininkų agentūrai sakė, kad nukentėjo labai daug žmonių. “Mačiau, kaip vieną jų uždengė drobule”, – pasakojo jis.

Tuo tarpu nukentėjusieji jau vežami į miesto ligonines.

Tinklalapyje ale.by rašoma, jog įvykio liudininkė Olga Rymaševskaja pasakojo, kad “stoties “Oktiabrskaja” platformoje – pusmetrinė duobė”. Kiti, išeidami iš stoties nurodė, jog lavonų yra mažiausiai septyni ir jog jie matė sprogimo nutrauktas rankas, kojas, galvas. Visi išeina lauk aprūkusiais veidais, rūbais, pamėlusiomis lūpomis. Visi jie sukrėsti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...