2011 Rugpjūčio 30

Sportinių automobilių gerbėjams – pirmasis dvivietis MINI Coupe

veidas.lt

Nuo šiandien Europoje jau galima įsigyti birželio mėnesį pasauliui pristatytą, sportinių automobilių gerbėjų ypač laukiamą pirmąjį dvivietį MINI Coupe. Gamintojų teigimu, šis automobilis visai MINI gamai suteiks naujų atspalvių ir galimybių, o pirkėjams – naujų sportinio vairavimo pojūčių.

Galingi varikliai, patobulinta važiuoklė, puikios aerodinamines savybės, nauja sportinė išvaizda – visa tai, gamintojų teigimu, garantuos penktojo MINI šeimos atstovo, MINI Coupe išskirtinumą.

Priekiniais ratais varomas naujasis MINI pirkėjams bus siūlomas su pačiais galingiausiais benzininiais ir dyzeliniais varikliais visoje MINI gamoje – nuo 122 AG MINI Cooper Coupe iki 143 AG MINI Cooper SD Coupe ir 184 AG MINI Cooper S Coupe. Pats galingiausias Coupe variklių gamoje bus 211 AG MINI John Cooper Works Coupe. MINI Cooper Coupe, MINI Cooper S Coupe ir MINI Cooper SD Coupe bus siūlomi su šešių pavarų mechanine greičių dėže arba su pasirenkama šešių pavarų automatine pavarų dėže. Šio automobilio sportiškumą pabrėš ne tik galingi varikliai, bet ir speciali sportinė pakaba, kuri leis pasijusti lyg lenktynių trasoje.

Viena didžiausių MINI Coupe naujovių – ypatinga trijų dalių kėbulo struktūra su nuožulnia galine dalimi, pabrėžiančia automobilio modernų ir sportišką dizainą, kurį taip pat papildo didelis stiklinis stoglangis. Gamintojų teigimu, naujasis MINI Coupe turėtų patikti ne tik išskirtinį dizainą ir sportiškumą vertinantiems pirkėjams – talpi šio automobilio bagažinė (280 l) suteiks automobiliui universalumo tiek kasdien važinėjant mieste, tiek leidžiantis į ilgesnes užmiesčio keliones.

Iškalbingą MINI Coupe sportinę išvaizdą papildo ir galinis aerodinaminis profilis su didele spaudžiamąja jėga (spoiler), optimizuojantis oro pasipriešinimą važiuojant dideliu greičiu. Šis profilis yra integruotas į bagažinės dangtį ir automatiškai pakyla tuomet, kai MINI Coupe pasiekia 80 km/val. greitį. Važiuojant didžiausiu greičiu, aktyvus galinis aerodinaminis profilis suteikia papildomą 40 kg spaudžiamąją jėgą, kuri garantuoja didesnį automobilio stabilumą.

Sportinio MINI Coupe manevringumą ir stabilumą bet kokiame kelyje taip pat užtikrins MINI John Cooper Works Coupe standartinėje komplektacijoje esanti Dinaminio stabilumo kontrolės sistema (DSC), Dinaminės traukos kontrolės sistema (DTC) su elektronine diferencialo blokavimo sistema (WDLC).

Didelį greitį lengvai išvystančiame sportiniame MINI Coupe gamintojai pasirūpino ir svarbiausiomis saugumą užtikrinančiomis funkcijomis. Standartinėje naujojo modelio komplektacijoje yra priekinės ir specialios galvos oros pagalvės, integruotos į sėdynių atlošus, taip pat trijų tvirtinimo taškų saugos diržai ir padangų defekto indikatorius (Tyre Defect Indicator). Šiame automobilyje taip pat bus ir gausybė kitų vairavimo malonumą ir patogumą užtikrinančių funkcijų, taip pat komunikacijos ir pramogų sistemų.

Naujasis MINI Coupe, kaip ir MINI, MINI Clubman ir MINI kabrioletas, siekiant išlaikyti tradicijas ir šių modelių sąsajas su gimtine, bus gaminami Didžiojoje Britanijoje, MINI gamykloje Oksforde.

Anot oficialios BMW atstovės Lietuvoje „Krasta auto“ pardavimų ir rinkodaros vadovės Rasos Klimavičiūtės, naujasis MINI Coupe sužibės ne tik tarp savo šeimos atstovų – originaliu ir patraukliu lenktyninio automobilio dizainu bei savo galimybėmis jis išsiskirs visame prestižinių mažų automobilių segmente.

Naujasis sportinis MINI Coupe šį rudenį bus pristatytas ir MINI gerbėjams Lietuvoje. Automobilio kaina prasidės nuo 72,9 tūkst. litų.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...