2014 Sausio 04

MINI komanda Dakaro ralyje gins čempiono titulą

veidas.lt

Sausio 5-18 d. Pietų Amerikoje vyksiančiame Dakaro ralyje prancūzas Stephane‘as Peterhanselis kartu su MINI komanda sieks apginti pernai iškovotą čempiono titulą. Ralyje S. Peterhanselis dalyvaus su „MINI ALL4 Racing“ – modifikuotu ir lenktynėms pritaikytu „MINI Countryman“ automobiliu.

48 metų S. Peterhanselis yra sėkmingiausias lenktynininkas Dakaro ralio istorijoje. Jis šio ralio čempionu yra tapęs jau 11 kartų, pirmąkart – dar 1991 m., vairuodamas motociklą. MINI automobilį Dakaro ralyje šis prancūzas kartu su šturmanu savo tautiečiu Jeanu Pauliu Cottret vairuoja nuo 2012 m. ir abukart vairuodamas šį automobilį tapo čempionu.

„MINI automobilio pergalė Dakaro ralyje 2012 m. nustebino daugelį. Tačiau šiemet sėkmingai apgintas titulas įrodė, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Nuo pat pradžių MINI automobiliai buvo siejami su automobilių sportu, tai slypi jų DNR. Jaudulys ir energija visada buvo MINI vertybės, o Dakaro ralis ir dalyvavimas jame puikiai tai atspindi. Šiemet esame pasiruošę siekti ir trečiosios pergalės“, – sako MINI vyresnysis viceprezidentas Jochenas Golleris.

„MINI ALL4 Racing“ automobilis yra maždaug 5 proc. didesnis negu „MINI Countryman“ ir sveria apie 1900 kg. Automobilis turi specialiai jam sukurtą važiuoklę, pritaikytą raliui ir važiavimui ekstremaliomis sąlygomis. Pagrindinė kėbulą sudaranti medžiaga – anglies pluoštas. Automobilyje esantis šešių cilindrų „BMW Twin Turbo Diesel“ variklis išvysto 320 AG.

„Šios lenktynės visada tampa iššūkiu tiek vairuotojui, tiek automobiliui. Patikimas, ištvermingas ir judrus „Mini ALL4 Racing“ automobilis jau įrodė savo stiprybę ilgai trunkančiose automobilių lenktynėse“, – sako J. Golleris.

S. Peterhanselio ir J. P. Cottret ekipažas bei dar trys su „MINI ALL4 Racing“ automobiliais startuosiantys ekipažai ralyje dalyvaus kaip oficialūs „Monster Energy“ remiamos „X-Raid“ komandos nariai. Visus šiuos ekipažus sudaro patyrę pilotai ir šturmanai: ispanas Nani Roma „MINI ALL4 Racing“ automobiliu startuos su šturmanu prancūzu Michaeliu Perinu, lenkas Kryzstofas Holowczycas – su rusu Konstantinu Žilcovu, argentinietis Orlando Teranova – su savo tautiečiu Paulu Fiuza. Dar penki ekipažai su MINI automobiliais ralyje kaip „X-Raid“ komandos nariai dalyvaus savo lėšomis.

2014 m. Dakaro ralis prasidės Rozarijo mieste Argentinoje ir baigsis Valparaiso mieste Čilėje. Ralio dalyviai per dvi savaites turės įveikti daugiau negu 9 tūkst. kilometrų ir turės tik vieną poilsio dieną. Pernai ralyje dalyvavo 448 ekipažai, panašaus dalyvių skaičiaus tikimasi ir šiemet.

Dakaro ralis vyksta nuo 1978 m. ir yra laikomas vienu labiausiai prestižinių automobilių sporto renginių pasaulyje. Anksčiau jis vadinosi Paryžiaus-Dakaro raliu ir buvo rengiamas tik Afrikos žemyne. Dėl neramumų Afrikoje Dakaro ralis nuo 2009 m. yra rengiamas Pietų Amerikoje.
Oficiali MINI prekės ženklo atstovė Lietuvoje yra UAB „Krasta Auto“. Įmonė užsiima naujų ir naudotų MINI ir BMW automobilių, motociklų, motorolerių ir dviračių prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas. „Krasta Auto“ turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...