2010 Rugpjūčio 23

VRK

Socialliberalai įteikė parašus dėl Referendumo įstatymo keitimo

veidas.lt

Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) atstovai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pirmadienį įteikė per 53 tūkst. piliečių parašų, kad Seimas svarstytų jų parengtus įstatymų pakeitimus dėl palankesnių sąlygų piliečiams inicijuoti referendumą bei įstatymų pataisas.

Parašus įteikusio Naujosios sąjungos lyderio Artūro Paulausko tvirtinimu, iš viso surinkti 53 246 parašai. Jų autentiškumą dar tikrins VRK. Norint teikti teisės aktų projektus parlamentui, tinkamų parašų turi būti ne mažiau kaip 50 tūkstančių.

Socialliberalai siūlo keisti Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos ir Referendumo įstatymus.

Referendumo įstatyme norima gerokai pailginti piliečių parašų rinkimo terminą. Vietoj šiuo metu esančio trijų mėnesių siūloma nustatyti šešių mėnesių terminą 300 tūkst. Lietuvos piliečių parašų surinkti.

Be to, siekiama, kad pasirašantieji galėtų naudotis ne tik pasu ar tapatybės kortele, bet ir vairuotojo, pensininko, neįgaliojo, nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimais.

Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatyme siūloma numatyti, kad 50 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, parašų dėl įstatymo projekto teikimo parlamentui privalo būti surinkti ne per du mėnesius, kaip yra dabar, o per keturis.

Iniciatyvos palengvinti piliečių įstatymo leidybos ir referendumo iniciatyvos teises socialliberalai ėmėsi, kai nepavyko laiku surinkti reikiamo parašų skaičiaus paskelbti referendumui dėl naujos Seimo paleidimo galimybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...