2010 Spalio 13

VRK

Buvę A.Valinsko štabo nariai nori taikytis su VRK

veidas.lt

Buvę Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderio Arūno Valinsko rinkimų štabo nariai siekia išvengti baudžiamosios atsakomybės ir siūlo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) susitaikyti.

VRK gavo Vyto Karsoko, Ingridos Jočienės, Dainiaus Stelmoko ir Justino Daubaro prašymą susitaikyti su VRK baudžiamojoje byloje, kurioje minėti asmenys kaltinami dokumentų klastojimu.

“Jie nori susitaikyti su nukentėjusiuoju, tai yra VRK, pagal Baudžiamojo kodekso 38 straipsnį”, – BNS sakė VRK pirmininko pavaduotojas Pavelas Kujalis.

Šiame Baudžiamojo kodekso straipsnyje numatomas atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko.

Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir savu noru atlygino žalą, susitaikė su nukentėjusiuoju .

“Tačiau esminis klausimas – ar VRK šioje byloje galima laikyti nukentėjusiuoju, ar mes esame tas asmuo, su kuriuo galima taikytis”, – abejojo teisininkas P.Kujalis.

Savo poziciją VRK ketina suformuluoti per trečiadienį vyksiantį posėdį.

Rugsėjo pabaigoje Generalinė prokuratūra Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje V.Karsokas, I.Jočienė, D.Stelmokas ir J.Daubara kaltinami suklastojus 17 A.Valinsko kandidatūrą į prezidento postą remiančių parašų rinkimo lapų.

Tyrimo duomenimis, kaltinamieji į minėtus parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotų asmenų duomenis. Tokie dokumentai buvo perduoti VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

A.Valinskas iš pradžių ketino dalyvauti pernai vykusiuose prezidento rinkimuose, tačiau vėliau kandidatūrą atsiėmė. Buvo abejojama, ar Tautos prisikėlimo partijos vadovo rėmėjams pavyko surinkti 20 tūkst. parašų, reikalingų, kad pretendentas būtų įregistruotas kandidatu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...