- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Socialliberalai įteikė parašus dėl Referendumo įstatymo keitimo

Autorius: veidas.lt | 2010 08 23 @ 17:23 | Lietuva | No Comments

Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) atstovai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pirmadienį įteikė per 53 tūkst. piliečių parašų, kad Seimas svarstytų jų parengtus įstatymų pakeitimus dėl palankesnių sąlygų piliečiams inicijuoti referendumą bei įstatymų pataisas.

Parašus įteikusio Naujosios sąjungos lyderio Artūro Paulausko tvirtinimu, iš viso surinkti 53 246 parašai. Jų autentiškumą dar tikrins VRK. Norint teikti teisės aktų projektus parlamentui, tinkamų parašų turi būti ne mažiau kaip 50 tūkstančių.

Socialliberalai siūlo keisti Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos ir Referendumo įstatymus.

Referendumo įstatyme norima gerokai pailginti piliečių parašų rinkimo terminą. Vietoj šiuo metu esančio trijų mėnesių siūloma nustatyti šešių mėnesių terminą 300 tūkst. Lietuvos piliečių parašų surinkti.

Be to, siekiama, kad pasirašantieji galėtų naudotis ne tik pasu ar tapatybės kortele, bet ir vairuotojo, pensininko, neįgaliojo, nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimais.

Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatyme siūloma numatyti, kad 50 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, parašų dėl įstatymo projekto teikimo parlamentui privalo būti surinkti ne per du mėnesius, kaip yra dabar, o per keturis.

Iniciatyvos palengvinti piliečių įstatymo leidybos ir referendumo iniciatyvos teises socialliberalai ėmėsi, kai nepavyko laiku surinkti reikiamo parašų skaičiaus paskelbti referendumui dėl naujos Seimo paleidimo galimybės.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/socialliberalai-iteike-parasus-del-referendumo-istatymo-keitimo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.