2010 Gruodžio 14

Politika

Socialdemokratai prieš K.Brazauskienę

veidas.lt

Siūlymas kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl valstybinės rentos prezidento našlei teisinio reglamentavimo yra “bandymas kompromituoti paties a.a. prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardą”, antradienį pareiškė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

“Valdantieji nesugeba apsispręsti, todėl tikisi KT sprendimo. Mūsų nuomone, eskaluodami rentos klausimą konservatoriai demonstruoja nepagarbą pačiam šviesaus atminimo prezidentui A.M.Brazauskui, o kartu ir visai valstybei, nes prezidentas buvo mūsų valstybės simbolis”, – LSDP pranešime cituojamas jos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai pareiškė griežtai atsiribojantys nuo konservatorių ketinimo kreiptis į KT ir žada tam nepritarti.

“Panašu, kad dešinieji jau užmiršo A.Brazausko indėlį šalies ūkio, ekonomikos, mokslo ir kultūros srityse. Šiuo metu jiems rūpi tiks prezidento sutuoktinės elgesys ir rentos klausimas. Mes negalime daryti įtakos prezidento našlės sprendimams ir veiksmams, tačiau neleisime, kad būtų niekinamas ir kompromituojamas paties prezidento vardas, todėl eiliniame konservatorių šou nedalyvausime”, – teigė A.Butkevičius.

Antradienį parlamentarams planuojama pateikti Seimo nutarimo projektą dėl kreipimosi į KT.

Seimo nutarimu KT būtų prašoma išaiškinti, ar pagrindiniam šalies įstatymui neprieštarauja dabartinio įstatymo nuostata, leidžianti valstybinę prezidento našlės rentą gauti ir asmeniui, kuris nebuvo prezidento sutuoktinis šiam einant valstybės vadovo pareigas.

Kreipimosi į KT autoriams abejonių kelia ir tai, kad minėta renta prezidento našlei ar našliui turi būti skiriama nepaisant jos (jo) amžiaus, gaunamų pensijų ar nuolatinių pensinio pobūdžio išmokų, taip pat neatsižvelgiant į asmens turimą turtą, santuokos trukmę.

Keliama abejonė ir dėl pačios rentos dydžio – ar teisinga, kad ji priklauso nuo gautos prezidento rentos.

Pagal dabartinę tvarką, prezidento našlės rentos dydis sudaro 50 proc. prezidento valstybinės rentos dydžio.

Aštuoni kreipimąsi į KT inicijavę parlamentarai mano, kad išvardytos Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatos gali prieštarauti konstituciniams socialinės darnos, teisingumo bei teisinės valstybės principams.

Jei į KT dėl rentos būtų kreiptasi Seimo nutarimu, tokį kreipimąsi teismas nagrinėtų skubos tvarka. Be to, KT apskųsti įstatymo straipsniai nustotų galioti.

Iniciatyva kreiptis į KT dėl Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatų konstitucingumo gimė Vyriausybei niekaip nenusprendžiant, ką daryti su velionio prezidento A.M.Brazausko našlės verslininkės K.Brazauskienės prašymu skirti jai valstybinę prezidento našlės rentą. K.Brazauskienė už A.M.Brazausko ištekėjo jam jau neinant prezidento pareigų.

Didelės vertės turtą valdanti K.Brazauskienė dar vasarą parašė prašymą jai skirti rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. ieva ieva rašo:

  nepritariam kad iš mūsų kišenės mokėtų milijonieriams komunistams družbininkams rentas

 2. ignas ignas rašo:

  esam prieš rentos skyrimą butrimienei


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...