2010 Gruodžio 29

Politika

Rentos skyrimą K.Brazauskienei Vyriausybė svarstys kitų metų pradžioje

veidas.lt

Velionio prezidento našlės Kristinos Brazauskienės prašymą skirti jai rentą Vyriausybė svarstys sausio mėnesį, trečiadienį pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Ministras žurnalistams sakė, kad šis klausimas bus įtrauktas į vieną iš pirmųjų Ministrų kabineto pasitarimų kitąmet.

“Šitas budintis klausimas bus po Naujųjų vienas iš Vyriausybės pasitarimo klausimų”, – žurnalistams sakė D.Jankauskas.

Jo teigimu, Vyriausybė turės apsispręsti, ar skirti rentą pagal dabar galiojančius įstatymus, ar įvertinus aplinkybes priimti “kokius nors kitus sprendimus”.

Ministras neatskleidė, kokią poziciją išsakys pats.

Premjeras Andrius Kubilius žurnalistams trečiadienį sakė, kad būtų teisinga ir padoru skiriant rentą vertinti ne tik darbines pajamas.

“Ne vieną kartą esu sakęs, kad išties tokie dalykai kaip rentos turėtų būti siejami su visomis pajamomis, ne vien tik su darbinėmis pajamomis. Teisingumo ir padorumo nuostata reikalautų būtent tokio sprendimo”, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo premjeras.

Visuomenėje buvo prieštaringai įvertintas didelės vertės turtą valdančios K.Brazauskienės prašymas skirti jai valstybinę prezidento našlės rentą, kuri siektų apie 6 tūkst. litų.

Grupė parlamentarų kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami išaiškinimo, ar pagrįsta rentą skirti moteriai, kuri ištekėjo už prezidento jam jau neinant šių pareigų, ir neatsižvelgiant į valdomą turtą.

Tačiau Seimui nesutikus dėl to kreiptis parlamento vardu, Konstitucinio Teismo verdikto gali tekti laukti kelerius metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...