2010 Spalio 02

Politika

Socialdemokratai prezidentės prašo pirmalaikių Seimo rinkimų

veidas.lt

Opozicijoje esantys socialdemokratai šeštadienį kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami pirmalaikių Seimo rinkimų, nors šalies vadovė prieš kelias dienas pareiškė, kad dabartinė Vyriausybė gali dirbti, ir neturi konstitucinių įgaliojimų savarankiškai paleisti Seimą.

Kreipimuisi į prezidentę balsavimu šeštadienį pritarė Socialdemokratų partijos taryba, nors ir jos posėdyje ir buvo pastebėta, kad šalies vadovė tokių realių įgaliojimų neturi. Socialdemokratai parlamento rinkimus siūlo surengti kartu su vietos valdžios rinkimais kitų metų vasarį.

“Pirmalaikių rinkimų norime, nes didėja valstybės skola, nedarbas, emigracija, Europos Sąjungos (ES) lėšos įsisavinamos neatsakingai. Matome, kad dabartinė Vyriausybė valdyti nesugeba”, – tarybos kreipimąsi BNS komentavo partijos vadovas Algirdas Butkevičius.

Konstitucija numato, kad Respublikos Prezidentas pirmalaikius Seimo rinkimus gali skelbti, jeigu Seimas per 30 dienų nuo pateikimo nepriėmė sprendimo dėl naujos Vyriausybės programos arba nuo Vyriausybės programos pirmojo pateikimo per 60 dienų du kartus iš eilės nepritarė Vyriausybės programai, taip pat Vyriausybės siūlymu, jeigu Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe.

Prezidentė prieš kelias dienas pareiškė, kad kol įmanoma priimti sprendimus ir patvirtinti biudžetą, Vyriausybė gali dirbti ir turėdama mažumos paramą parlamente.

Vertindama trapią valdančiosios Permainų koalicijos padėtį Seime, valstybės vadovė teigė, kad “šį procesą matome beveik metus”.

“Tol, kol bus įmanoma priimti sprendimus ir biudžetą, Vyriausybė gali dirbti”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidentė, paklausta, ką valdantiesiems patartų daryti tokioje situacijoje.

Valdančioji keturių partijų koalicija Seime turi 69 parlamentarų paramą iš 140. Tris atstovus Seime turi Valstiečių liaudininkų sąjunga su valdančiaisiais yra pasirašiusi paramos sutartį, tačiau grasina ją nutraukti. Opozicija skelbia turinti 65 Seimo narių palaikymą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...