2010 Gegužės 11

Prezidentė

D. Grybauskaitė nenori pirmalaikių Seimo rinkimų

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo metu nemato priežasčių, kodėl reikėtų inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus, sako jos patarėja.

“Visos idėjos yra vertingos, ir jos leidžia pažvelgti į ateitį, paprognozuoti, kas galėtų būti, kaip galėtų būti. Tačiau šiuo metu kokių nors objektyvių priežasčių, kodėl turėtų vykti pirmalaikiai Seimo rinkimai, prezidentė nemato”, – antradienį Žinių radijui sakė vyriausioji prezidentės patarėja Audronė Nugaraitė, paklausta, kaip vertina idėją surengti pirmalaikius parlamento rinkimus.

Anot Prezidentūros Politikos analizės ir institucinių ryšių grupei vadovaujančios patarėjos, prieš kalbant apie pirmalaikius rinkimus reikėtų atsakyti į klausimą, o kas būtų, jeigu tai įvyktų.

“Vargu ar kas galėtų užtikrinti, ką ne kartą yra pasakę ir pozicijos, ir opozicijos lyderiai, Seimo nariai – kad išrinkus naują Seimą, situacija kardinaliai pasikeistų ar ji taip pagerėtų, kad galėtume laukti kokių nors stebuklų, ir kas galėtų patvirtinti, kad nauja dauguma būtų stabili ir tvirta”, – kalbėjo A.Nugaraitė.

Jos tvirtinimu, “tokios trapios daugumos situacijoje daugiau reikėtų atsisukti į Seime esančių partijų išteklius, ieškoti vidinių išteklių, ir tokiu būdu tęsti Seimo darbą”.

Kita vertus, jeigu parlamentas ir jame esančios jėgos nebegali atsakingai dirbti, patarėjos nuomone, reikia kalbėti ir apie pirmalaikius rinkimus.

Balandį opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis parlamentaras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad opozicijai ir valdančiajai koalicijai priklausančios partijos turėtų tartis dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Esą jie galėtų vykti kartu su savivaldos rinkimais 2011-aisiais. Tam Seime frakcijų turinčių partijų vadovus turėtų paskatinti prezidentė D.Grybauskaitė.

Mat šiuo metu Seime nei valdančioji koalicija, nei opozicija neturi daugumos balsų.

Pagal Lietuvos Konstituciją, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip trimis penktadaliais visų Seimo narių balsų dauguma. Pirmalaikius Seimo rinkimus taip pat gali paskelbti prezidentas Vyriausybės siūlymu, jeigu Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Taisonas Taisonas rašo:

  Pagal viską,seimą reikia paleisti.Prezidentėj gerai kalbėti,kai pinigų kaip šieno turi.

 2. Simas J Simas J rašo:

  Taisonui: pagal k1 “viską”? Kas tas “viskas”?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...