2010 Lapkričio 12

Irena Degutienė

Pirmalaikių Seimo rinkimų nebus

veidas.lt

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė iniciatyvą dėl pirmalaikių rinkimų iškėlusią opozicinę Darbo partijos frakciją sako “žaidžiant dvigubą žaidimą”.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis premjeras Andrius Kubilius “darbiečių” organizuotą parašų rinkimą dėl Seimo paleidimo sako esant “desperatiškais veiksmais”.

“Tas iniciatyvas organizuoja tie veikėjai, kurie vakar akivaizdžiai balsavo prieš apkaltą, pademonstravo, kad jiems Konstitucija ir Konstitucinis Teismas nėra svarbūs. Dabar matau tam tikrą desperaciją, patys suvokia, kad pasielgė gėdingai, tai dabar bando aiškinti, kad gėdingai atrodo visas Seimas. Tai desperatiški kai kurios opozicijos fariziejiški veiksmai – patys elgiasi gėdingai, o paskui sako, kad visas Seimas atrodo gėdingai”, – situaciją vertino premjeras.

Parlamento vadovė tvirtina, jog “darbiečių” deklaracija siekti pirmalaikių rinkimų yra tik “dūmų uždanga”, nes akivaizdu, kad už tokį nutarimo projektą nebūtų surinkta pakankamai balsų.

“Šiuo atveju matau labai daug klastos, ir jei vakar labai emocionaliai reagavau ir galvojau, kad toks Seimas nebegali dirbti, šiandien esu prieš pirmalaikius rinkimus, nes tai bus dar viena dūmų uždanga. Tam, kad įvyktų toks procesas, reikia 85 Seimo narių balsų, ir aš, matydama šiandieninę situaciją Seime, aiškiai matau, kad balsų nebus”, – penktadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

“Vėl yra politikavimas ir politinis žaidimas, kokie mes supratingi, tai jei tokie supratingi šiandien, kodėl tokie nesupratingi buvot vakar, kai reikėjo balsuoti, ir balsuoti tam, kad nei L.Karalius, nei A.Sacharukas nebūtų likę Seime. Dvigubi standartai, dvigubi žaidimai ir dar labiau piktinama visuomenė”, – aštrių žodžių “darbiečiams” negailėjo I.Degutienė.

Opozicinė Darbo partijos frakcija penktadienį paskelbė, jog rinks parlamentarų parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

Darbiečių seniūno Vytauto Gapšio teigimu, svarstant Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko klausimą, paaiškėjo, kad yra daug Seimo narių, kurie be priežasties praleido posėdžius ar balsavo už savo kolegas, todėl jiems būtina pasitikrinti tautos pasitikėjimą.

“Mes jiems norime suteikti tokią galimybę ir pradedame rinkti parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Akivaizdu, kad Seimą ištiko krizė. Toks parlamentas, koks yra dabar, toliau dirbti negali”, – DP pranešime teigia V.Gapšys.

Diskusijos dėl dabartinės kadencijos Seimo galimybių dirbti toliau kilo kai ketvirtadienį apkaltos balsavime Seimo nariai išsaugojo ne savo vardu kelis kartus balsavusio A.Sacharuko mandatą, o iš posėdžius praleidinėjusio L.Karaliaus jį atėmė.

Opozicinė Darbo partija apsisprendė dėl kolegų mandatų panaikinimo balsuoti laisvai.

“Tie patys Seimo nariai, kurie agitavo, kad neatimtų mandato iš Seimo narių, tie patys Seimo nariai po balsavimo apgailestavo, kaip čia Seimas netinkamai pasielgė. Tai iš tikrųjų šį kartą esu labai nusivylusi kai kuriais Seimo nariais ir frakcijomis, ir ypatingai opozicinėmis, kuriomis pasitikėti absoliučiai negali, nes susitariam vienaip, elgiamasi kitaip”, – kalbėjo I.Degutienė.

Už tai, kad A.Sacharukas būtų pašalintas iš parlamento, ketvirtadienį balsavo 80 Seimo narių, L.Karalius – 89 parlamentarai. Norint panaikinti mandatą reikėjo ne mažiau kaip 85 balsų.

Viešai balsuosiančios už apkaltą deklaravo valdančiosios daugumos ir opozicinė Socialdemokratų frakcija, tačiau akivaizdu, kad ne visi frakcijos nariai laikėsi tokios deklaracijos.

DP teigimu, taupant valstybės lėšas pirmalaikius Seimo rinkimus galima būtų surengti kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kurie turi vykti kitų metų vasario pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...