2010 Spalio 15

Dviguba pilietybė

Socialdemokratai prašys vetuoti Pilietybės įstatymo pataisas

veidas.lt

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija prašys Dalios Grybauskaitės vetuoti Pilietybės įstatymo pataisas, jeigu jos bus priimtos parlamente. Politikai tvirtino, kad pataisos ne tik prieštarauja Konstitucijai, bet turi ir rasinės diskriminacijos požymių.

J. Karosas kalbėjo suprantąs užsienyje gyvenančių lietuvių kilmės žmonių norą turėti Lietuvos pilietybę, bet negalima pažeidinėti Konstitucijos nuostatų. “Pagal Konstitucijos dvyliktą straipsnį, galimybės plėsti asmenų ratą, kuriems suteikta dviguba pilietybė, nėra”, – tvirtino politikas. Pasak jo, šis Konstitucijos straipsnis gali būti keičiamas tik referendumu.

J. Karoso įsitikinimu, jeigu bus leidžiama turėti dvigubą pilietybę beveik visiems išvykusiems asmenims – gali susidaryti tokia situacija, kad valstybės svarbiausias problemas spręs iš Lietuvos išvykę ir emigracijoje gyvenantys tautiečiai.

Politikas atkreipė dėmesį, kad Europos Sąjungos valstybėse vyrauja atvirkštinė tendencija, kai gyventojams siaurinamos galimybės gauti antrą pilietybę, stengiantis išvengti masinės imigracijos, o Lietuva, panašu, renkasi alternatyvų kelią.

Socialdemokratas V. P. Andriukaitis teigė pataisose įžvelgiąs ir rasinio diskriminavimo požymių. Politikas paminėjo, jog žydų kilmės pilietė jau yra padavusi prašymą į teismą, ir Šiaulių apygardos teismas kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl to, ar galima diskriminuoti galimybę atkurti pilietybę pagal rasinį ar tautinį pobūdį.

V. P. Andriukaitis įsitikinęs, kad kitos valstybės pilietybę gaunantis žmogus prisiekia naujajai tėvynei, tuo pačiu išsižadėdamas savo ryšių su buvusiąja. “Priesaikos žodžiai daugelyje šalių, o ypač Jungtinėse Amerikos valstijose – turi neišpasakytai svarbią prasmę. Tik priesaika atidaro duris į JAV pilietybę, kitaip sakant, mūsų lietuviai, oficialiai gaudami JAV pilietybę, turi išsižadėti ryšių su Lietuva”, – teigė politikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Ar tik ne todėl lddpistai dūksta,kad išeivijos lietuvių balsų dėka,Seimo durys jiems bus užtrenktos ilgam?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...