2010 Gruodžio 22

Užsienis

Šnipė gavo pareigas

veidas.lt

Viena Kremliaus politiką palaikanti jaunimo organizacija trečiadienį planuoja skirti svarbų postą gražuolei Rusijos šnipei Annai Chapman (Anai Čapman), praneša naujienų agentūros.

A.Chapman, kuri liepą buvo deportuota iš Jungtinių Valstijų kartu su devyniais kitais Rusijos šnipais, veikiausiai taps organizacijos “Molodaja gvardija” (“Jaunoji gvardija”) visuomeninės tarybos pirmininke, naujienų agentūra “RIA Novosti” citavo vieną šios organizacijos šaltinį.

“Molodaja gvardija”, kuri dabar yra valdančiosios partijos “Vieningoji Rusija” dalis, savo naujus lyderius rinks trečiadienį vyksiančiame savo 4-jame suvažiavime.

“Anna Chapman prisidės prie “Molodaja gvardija”, – šaltinis sakė “RIA Novosti”. – Kokias pareigas ji atliks, bus nuspręsta prieš pat suvažiavimą. Tačiau labiausiai tikėtina, kad ji vadovaus visuomeninei tarybai”.

Šios pareigos dar labiau apkrautų įtemptą A.Chapman darbotvarkę: į tėvynę grąžinta demaskuota slaptoji agentė jau pozavo apsinuoginusi vienam Rusijoje leidžiamam žurnalui vyrams, susitiko su premjeru Vladimiru Putinu ir dalyvavo išlydint kosminio laivo įgulą Baikonūro kosmodrome.

A.Chapman taip pat buvo nusamdyta viešųjų ryšių atstove mažai žinomoje finansų bendrovėje “FondsServiceBank”, kurios akronimas (FSB) įtartinai sutampa su Rusijos federalinės saugumo tarnybos pavadinimo santrumpa.

Anksčiau šį mėnesį ji taip pat daugelį nustebino, netikėtai pasirodžiusi viename technikos inovacijų forume, kuriame dalyvavo Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Išvaizdi raudonplaukė A.Chapman pagarsėjo labiausiai iš dešimties šnipų, kuriuos deportavo JAV.

Grįžusius į tėvynę agentus apdovanoji D.Medvedevas, tačiau žvalgybos profesionalai juos peikė dėl esą prastai atlikto darbo.

“Molodaja gvardija” yra kilusi iš Sovietų Sąjungos komjaunimo. Ši organizacija buvo atgaivinta praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pabaigoje, siekiant mobilizuoti “patriotišką” jaunimą, palaikantį V.Putino administraciją.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...