2011 Balandžio 30

Europos Sąjunga

Skysčiai lėktuvo salone

veidas.lt

"Veido" archyvas

Europos Komisija rekomendavo Europos Sąjungos (ES) šalims atidėti naujų taisyklių dėl skysčių įsinešimo į orlaivį įvedimą neapibrėžtam laikui.

Tokį sprendimą Europos Komisija paskelbė siekdama išvengti galimų nepatogumų keleiviams.

Pirmasis laipsniško draudimo atšaukimo etapas buvo suplanuotas penktadienį, tačiau apie savo sprendimą kol kas netaikyti naujų taisyklių paskelbė kelios ES valstybės. Galiausiai skysčių ir kosmetikos prekių vežimo orlaiviais taisyklės gali tapti skirtingos Šengeno zonoje, į kurią be ES narių įeina Islandija, Norvegija ir Šveicarija.

Siekdama išvengti painiavos, Europos Komisija jau penktadienį dienos metu paskelbė apie sprendimą atidėti naujų taisyklių įvedimą.

Apie būtinybę vengti painių situacijų pareiškė Europos transporto komisaras Symas Kalasas (Siim Kallas).

Nuo 2013 m. balandžio ES ketina panaikinti visus apribojimus į orlaivio saloną įsinešti skysčių.

Kaip anksčiau skelbė Europos žiniasklaida, draudimas bus atšauktas ne todėl, kad valdžia liovėsi nerimavusi dėl teroro aktų, o todėl, kad oro uostuose bus įrengti šiuolaikiniai skeneriai. Nauji prietaisai, kurių kiekvienas kainuoja per 100 tūkst. svarų sterlingų, pajėgia atskirti nekenksmingus skysčius nuo potencialiai sprogstamųjų. Šiuo metu naudojami prietaisai to užtikrinti negali.

Šiuo metu keleiviai gali įsinešti į lėktuvo saloną skysčių ir kosmetikos prekių, jei jos yra ne daugiau kaip 100 mililitrų indeliuose. Šie taip pat dar turi būti sudėti į plastikinius maišelius.

Apribojimai įvesti 2006-aisiais, kai spėjami teroristai mėgino per kontrolės postus įsinešti į lėktuvą skystų sprogstamųjų medžiagų ir susprogdinti kelis lėktuvus. Apribojimai turėjo galioti tik laikinai, tačiau iki šiol visi mėginimai juos atšaukti žlugo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...