2011 Sausio 26

Žemės ūkis

Aistros dėl žemės pardavimo užsieniečiams nerimsta

veidas.lt

Valdančiosios koalicijos partneriai neturi bendro sutarimo dėl draudimo užsieniečiams pirkti žemę pratęsimo, trečiadienį pareiškė mažesnysis koalicijos partneris.

Po tradicinių koalicijos atstovų pusryčių, kurie surengti prieš Vyriausybės pasitarimą, liberalcentristas Algis Čaplikas BNS sakė, jog jog mažesnieji koalicijos partneriai turi kitą požiūrį nei konservatoriai premjeras ir žemės ūkio ministras.

“Šnekėjome dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams terminio pratęsimo. Čia mes informavome, kad nuomonės skiriasi. Tiek mūsų, liberalcentristų, tiek Liberalų sąjūdžio, tiek Tautos prisikėlimo partijos pozicija yra kitokia. Šiandien Vyriausybė kaip tik turi svarstyti ir teikti Seimui tą klausimą”, – BNS sakė A.Čaplikas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai pokalbių temų per koalicijos pusryčius BNS nekomentavo.

Premjeras Andrius Kubilius praėjusią savaitę sakė tikintis, jog koalicijos partneriai Vyriausybėje sutars pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę. Anot jo, Seimas komitetų lygyje irgi yra apsisprendęs pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę Lietuvoje.

Šis klausimas yra įtrauktas į trečiadienio Vyriausybės pasitarimo darbotvarkę.

“Vyriausybė dar diskutuoja, aš esu tokios pat nuomonės kaip žemės ūkio ministras, kad draudimą reikia pratęsti”, – yra sakęs premjeras.

Vyriausybei pritarus, kad dar trejiems metams būtų pratęstas draudimas užsieniečiams pirkti žemę, Žemės ūkio ministerija dėl to kreiptųsi į Europos Komisiją.

Anot ministerijos, žemės ūkio paskirties sklypų kainos Lietuvoje išlieka gerokai mažesnės nei kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, tačiau jos yra pakankamai didelės, kad žemę galėtų įsigyti Lietuvos ūkininkai.

Pagyvinti žemės rinką taip pat trukdo dėl krizės sumažėjusi šalies ūkininkų perkamoji galia, nuosavo kapitalo trūkumas ir komercinių bankų sugriežtintos kreditavimo sąlygos.

Seimo Kaimo reikalų komitetas 2010-ųjų spalį pritarė Lietuvos derybinei pozicijai dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo dar trejiems metams.

Šiuo metu užsieniečiai pirkti žemės negali, jie tai galėtų daryti tik nuo 2011 metų gegužės, kai baigsis septynerių metų pereinamasis laikotarpis.

Šie apribojimai užsieniečiams netaikomi, jei jie ne mažiau kaip trejus metus nuolat gyveno Lietuvoje ir vertėsi žemės ūkio veikla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...