2011 Balandžio 05

Saugus eismas

Vairuotojai šeštadienį kviečiami pasitikrinti eismo taisyklių išmanymą

veidas.lt

Šeštadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje rengiamas kelių eismo taisyklių egzaminas – jame pasitikrinti teorines žinias kviečiami visi norintys vairuotojai.

Negalintys šeštadienį 12 val. atvykti į egzaminą, savo žinias galės pasitikrinti internetu.

Egzamino dalyviams bus pateiktas 31 klausimas, kuriuos parinko vairavimo mokymo profesionalai ir policijos ekspertai. Egzaminą reikės išspręsti per 45 minutes.

Pasak Vilniaus mero Raimundo Aleknos, eismo saugumas yra svarbus rodiklis vertinant, ar gyventi mieste yra saugu. Jo teigimu, egzaminu, be kita ko, siekiama priminti, kad eismo taisykles būtina kartotis.

“Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį, kad kiekvienas mes kartas nuo karto pasikartotume taisykles, kurios keičiasi ir yra primirštamos”, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo meras.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Kęstutis Lančinskas savo ruožtu pabrėžė, kad svarbu taisykles ne tik žinoti, bet ir jų laikytis.

“Kiekvieną dieną važinėjant automobiliu arba būnant kitu eismo dalyviu: važinėjant dviračiu, būnant pėsčiuoju, yra labai svarbu prisiminti tas taisykles ir jų laikytis (…). Važiuojant automobiliais pirmiausia labai svarbu gerbti vieniems kitus ir būti atsakingiems pirmiausia už save, savo artimuosius, kuriuos mes vežame savo automobilyje”, – spaudos konferencijoje dėstė K.Lančinskas.

Toks egzaminas Vilniuje vyko ir pernai. Iš maždaug septynių dešimčių dalyvių be klaidų egzaminą išlaikė tik vienas vairuotojas.

Šių metų egzaminas Vilniuje vyks miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), kituose miestuose egzaminą bus galima laikyti jį inicijuojančios draudimo bendrovės patalpose: Kaune – Savanorių pr. 433A, Klaipėdoje – Taikos pr. 66, Panevėžyje – Respublikos g. 11.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...