2011 Gegužės 19

Siūloma suvienodinti akcizus

veidas.lt

BFL

Europos Sąjunga (ES) skaičiuoja, kad dėl kontrabandos per išorinę Rytų sieną kiekvienais metais prarandama apie 10 mlrd. eurų. Dėl to bendrija imsis naujų priemonių kovoje su kontrabanda per Rytų sieną. Viena iš tokių priemonių – laipsniškas ES ir kitoje pusėje sienos esančių valstybių akcizo suvienodinimas.

Specialios priemonės numatytos Rytų sienos apsaugos planuose, kurie turėtų būti patvirtinti birželį.

“ES mastu vertinama, kad dėl kontrabandos ir padirbtų cigarečių patekimo į ES rinką kasmet prarandama apie 10 mlrd. eurų. Tai yra pakankamai reikšminga suma ir, be abejo, dėl to smarkiai akcentuoju dėmesį į Rytų pasienio problematiką, nes šioje ES dalyje yra daugiausiai rizikų, o veiksmų planas ir yra nukreiptas tam, kad būtų taikomos pakankamai konkrečios priemonės, mažinančios kontrabandos mastus”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė Lietuvoje viešintis Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu.

A. Šemeta akcentavo bendras įvairių šalių operacijas pasienyje, kurias ketinama suintensyvinti. Dėmesys turi būti skiriamas ir infrastruktūros plėtrai. Čia kalbama apie skenerių įdiegimą. ES valstybės narės raginamos keistis informacija tarp įvairių pasienyje veikiančių tarnybų, šalims narėms siūloma suvienodinti sankcijas, kad jų lygis laipsniškai suartėtų.

Efektyvios sankcijos yra viena iš priemonių, kuri leidžia atgrasyti kontrabandininkus nuo veiklos”, – teigė A. Šemeta.

Pasak eurokomisaro, Rytų sienos apsaugos planas numato ir derybas su valstybėmis, esančiomis kitoje pusėje sienos, dėl laipsniško jų akcizo politikos artinimo ES politikai. Šiuo metu akcizų skirtumai yra gana dideli ir tai, anot A. Šemetos, yra vienas iš veiksnių, skatinančių kontrabandą.

“Mūsų nuomone, atsižvelgiant į tai, kad daugelis valstybių, kurios yra prie rytinės ES sienos, siekia artimesnio bendradarbiavimo su ES. Be abejo, tas artimesnis bendradarbiavimas galėtų apimti ir mokesčių politikos klausimus, ir, konkrečiai, akcizų klausimus”, – kalbėjo Europos Komisijos narys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...