2010 Balandžio 08

Akcizas

Vežėjams – lengvatos

veidas.lt

Finansų ministerija siūlo nuo kitų metų visiškai panaikinti akcizo mokestį gamtinėms dujoms, naudojamoms viešajame transporte.

“Finansų ministerijos sprendimas naudos duos ne man, o vežėjams, kurie į bakus pilasi gamtines dujas”, – “Lietuvos rytui” sakė bendrovės “Autoidėja”, turinčios vienintelę šalyje degalinę, prekiaujančią gamtinėmis dujomis, vadovas Laimonas Dapšys.

Šiuo metu yra parengtas įstatymo projektas, o jei Seimas pritars, lengvata įsigalios nuo kitų metų.

Šiuo metu tik “Vilniaus autobusai” į savo transportą pila gamtines dujas. Valdininkai įsitikinę, kad akcizo panaikinimas pagerins ekologinę situaciją miestuose. Mat akcizas panaikintas tiktai toms dujoms, kurias vartoja reguliariojo susisiekimo autobusai.

Tuo tarpu Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius kritikuoja, kad valstybė remia dujų eksportuotojus Rusijoje.

“Valstybė anksčiau panaikino akcizo lengvatą lietuviškam biokurui, kuris yra maišomas su degalais. O rusiškomis dujomis bus prekiaujama be jokio akcizo. Vadinasi, remiame Rusijos dujų gamintojus, o ne Lietuvos rapsų augintojus”, – sakė L.Vosylius.

Vilniuje per dieną suvartojama daugiau nei 100 kubinių metrų dujų. Ateityje gamtines dujas ketinama pilti ir į kitų miestų viešąjį transportą.

Kubinis metras gamtinių dujų degalinėje kainuoja 2,60 lito. Panaikinus akcizą jos atpigtų 75 centais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...