2010 Liepos 01

Akcizas

Didės dyzelino ir tabako akcizas

veidas.lt

Įgyvendinant ES direktyvas, nuo kitų metų Lietuvoje didės du akcizo mokesčiai – dyzelino ir tabako. Dėl akcizų didinimo 10 proc. litras dyzelino Lietuvos gyventojams pabrangs apie 12 ct. Tuo tarpu tabakui taikomų akcizų kėlimas turės įtakos tik pigesnių cigarečių kainai. Finansų ministerijos atstovų teigimu, įgyvendinant ES tarybos direktyvą, akcizų tarifas nuo 2011 m. visoms cigaretėms turės būti ne mažesnis nei 221 Lt už tūkstantį cigarečių. Iki šiol toks tarifas buvo taikomas populiariausių cigarečių kategorijai. Ministerija prognozuoja, kad dėl to pigesnių nei 7,2 Lt cigarečių kainos padidėtų nuo 1 iki 6 proc., o populiariausios cigaretės brangti neturėtų.

Kritusi gyventojų perkamoji galia ir smarkiai pabrangusios legalios cigaretės šešėliniam tabako verslui šiemet leido išsiplėsti iki 44 proc. Tą parodė naujausias “SIC Gallup Media/TNS” tyrimas. Pernai šis šešėlinis verslas siekė 26 proc.
Tokias pačias tendencijas pastebi ir alkoholio gamintojai, kuriems pernai akcizo mokestis taip pat buvo didintas du kartus. Bendrovės “Stumbras” rinkodaros direktorius Algirdas Čiburys tvirtino, kad  praėjusiais metais legali alkoholio rinka krito apie 25 proc., o šėšėlinė ekonomika didėjo apie 30 proc.

“Visa stipriųjų alkoholinių gėrimų rinka po truputį grįžta į 2003 m. lygį, vadinamuosius laukinius laikus, kai nevaldomai karaliavo “bobučių fabrikėliai” ir kontrabandininkų gaujos. Pavyzdžiui, rajonuose daugelis tenykščių parduotuvių tiesiog nebeužsisako stiprių alkoholinių gėrimų”, – pabrėžė A.Čiburys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...