2010 Spalio 13

Alkoholis

Pritarta alkoholio akcizo mažinimui

veidas.lt

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Akcizų įstatymo projektui. Juo siūloma mažinti akcizą stipriam alkoholiui.

“Nors šis sprendimas ir pavėluotas, nes nelegali rinka jau pasiekė grėsmingas apimtis, bet esu įsitikinęs, kad sumažintas akcizas etilo alkoholiui teigiamai paveiks biudžeto pajamų surinkimą ir neleis žlugti legaliam alkoholio verslui. Prognozuojame, kad sumažinus akcizą stipriam alkoholiui nelegali rinka per kelis metus turėtų sumažėti apie 40 proc., o valstybės biudžeto pajamos iš akcizo padidėtų apie 70 mln. litų per metus. Padidinto akcizo žąlą valstybės biudžetui įvertino ir Valstybės kontrolės auditoriai, kurie savo ataskaitoje patvirtina, kad akcizų kėlimas neįvertinant pasekmių, lemia legalios rinkos praradimą,” – teigia Laurynas Vilimas, Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos prezidentas.

Per 2007– 2009 metus legali alkoholio rinka sumažėjo 41 proc.. Vien per šių metų liepos – rugpjūčio mėnesius legalaus alkoholio pardavimai dar sumažėjo 30 procentų lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2009 m. Šiuo metu Lietuvoje galiojantis stipraus alkoholio akcizo tarifas 2,3 karto viršija nustatytą ES minimumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...