2010 Rugsėjo 22

Švietimas

Sistema verčia dirbti sergančiuosius

veidas.lt

Rudenį atvėsus orams, kaip įprasta padaugėjo sergančiųjų peršalimo ligomis. Vis dėlto gydymo įstaigų ligoniai neužplūdo – ne visi sergantieji skuba kreiptis į medikus. Peršalę pedagogai ar vaikų darželių auklėtojai – ne išimtis. Vieni sirgdami ir toliau eina į darbą, nenorėdami prarasti dalies atlygimo, kiti – dėl sudėtingos darbuotojų vadavimo sistemos arba tokios sistemos nebuvimo.

Vilniaus Emilijos Pliaterytės pagrindinėje mokykloje padėtis panaši. Ten besimokančios penktokės mama “Veidui” pasakojo, kad mokykloje jau keletą savaičių dirba sergantys mokytojai, kurie priversti kasdien bendrauti su mokiniais. “Į mokyklą pradėjome eiti nuo rugsėjo 6 dienos, pirmadienio, o penktadienį dukra jau rimtai sirgo. Sergantys mokytojai neskuba kreiptis į gydytojus ir prašyti nedarbingumo lapelių. Taip yra dėl mokytojų stygiaus – ne visi gali leisti sau sirgti, nes nėra kam vietoje jų vesti pamokų”, – pasakojo vilnietė.

Šios mokyklos direktorės Onos Subačienės nuomone, persišaldymas – ne liga, dėl kurios reikėtų kreiptis į medikus. “Stipriai sergančių pedagogų pas mus nėra, o tie, kurie truputį kosti ar sloguoja, dažniausiai į gydytojus nesikreipia. Dėl poros dienų forminti nedarbingumo neverta, o gydantis ilgiau netenkama nemažos dalies atlyginimo”, – paaiškino O.Subačienė.

Iš tiesų “Sodros” teikiama nedarbingumo pašalpų sistema nepalanki sergantiesiems. Pagal dabar galiojančią tvarką už dvi pirmas kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, mokama pašalpa negali būti mažesnė negu 80 proc. ir ne didesnė kaip 100 proc. pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio. Tačiau nuo trečiosios iki septintosios laikinojo nedarbingumo dienos ligonis gauna tik 40 proc. atlyginimo.

Direktorė sutinka, kad mokykloje sergančių darbuotojų atžvilgiu tvarka turėtų būti griežtesnė, bet nemano, kad būtent mokykla yra didžiausias užkrato centras. “Negalima sakyti, kad mokiniai užsikrečia būtent mokykloje ar nuo sergančių mokytojų. Peršalti galima bet kur”, – dėsto mokyklos direktorė. Ji pastebi, kad neretai patys tėvai sirguliuojantiems vaikams leidžia eiti į mokyklą, negalvodami apie galimas komplikacijas ir per daug nesusimąstydami apie pavojų užkrėsti kitus vaikus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. boruzhe boruzhe rašo:

    teisingai, as irgi dirbau darbe, kur 38 dar nebuvo laikoma temperatura. O siaip sirgti siais laikais didele prabanga. Negana to, kad sergant padideja islaidos vaistams, vitaminams, kelionems pas daktarus ir pan, taciau tuo paciu metu is zmogaus atimama 60 proc atlyginimo. Tai tokioje situacijoje logikos nematau – zmogaus islaidoms padidejus kokiam 100 litu, pajamos atitinkamai sumazinamos kokiais 400 lt… Todel sirgdamas irgi stengiuosi eiti i darba, nes o kas belieka…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...